Merkür retro 23 şubat-17 Mart 2013 zamanı?

By Talin Ağdere ile Astroloji - 21:23:00


MERKÜR NEDİR?

Merkür Güneşe en yakın gezegendir. Mitolojide (Hermes) tanrıların habercisidir. Astrolojide ise amacı haber toplamak, bilgiyi dağıtmaktır. İletişimi, zekayı, akıl ve mantığı ifade eder. Merkür, bize insanlarla nasıl iletişim kurmayı öğretir. Açık fikirler, net görüş ve düşünebilme kolaylığı getirir. İkizler ve Başak burcunun yöneticisidir. 

MERKÜR RETRO NEDİR? NE ZAMAN?

 23 Şubat-17 Mart 2013 (3 haftalık süreç)

Merkür gezegeni hızlıdır. Güneşe yakın olduğu için güneşin etkisini güçlendirir.Geri hareketinde bu ritimde bazı aksamalar olabilir. Planet enerjisi içe dönerek enerjisini tam anlamıyla gösteremeyecektir.  Genelde bir burçta turunu 15- 20 günde tamamlarken retro zamanı hızı yavaşlar bir süre durur, geri gider , tekrar harekete geçer ve turunu 3 hafta rötarla tamamlar. Fakat burçtaki aynı konuma gelebilmesi için 1 hafta dafazladan beklememiz gerekir. Retronun ilk günleri daha etkilidir. 23 Şubat-17 Mart arası olsada etkisi 19 Şubatta başladı ve 22 Marta kadar devam eder. 

Merkür retrosu Balık burcunda olacak! 

Tüm burçları genel olarak etkileyebileceği gibi Balık, Başak, İkizler ve Yay burçlarını daha fazla etkileyebilir. Yükselen Koç'lar, Aslan'lar, Terazilerde zorlanabilirler.

Balık burcunda gerçekleşecek olan Merkür retro, duyusal düşünür. Zararlı ve düşük enerjisi vardır, tamamen irrasyoneldir.Sezgisel çalıştığı için, zararlıdır. Fikirlerimizde net olamayız, kafa karışıklığına sebep olabilir.. Empati ve telepatik güçlerimiz çok fazla olabilir. Aşırı duyarlı ve çift fikirli olabiliriz. Kurban olduğumuzu düşündürtür. Sanki dünyanın tüm olumsuzlukları seni bulmuş kullanmış ve kurban olarak sen seçilmişsin gibi hisler verebilir. Sulu göz veya ruhsal olarak inişli çıkışlı, her şeyi dert eden, hayalci olur,  tuhaflaştırabilir. Bu dönemde Mars da Balık burcunda  olacağı için fiziksel enerjimiz de düşük olacaktır. Kararlarımızda çekimserlik, duygusal gerginlikler, fedakarlık söz konusu olur. Güvensiz ve dengesiz olacağımızdan, içkiye veya madde yada ilaca karşı düşkünlük görülebilir. Kandırılma, aldatılma, veya kendini kandırma gibi olayların seline kapılabiliriz. Yanlış anlaşılabilir yada kullanılabiliriz. Vicdan yapar, kendi değerimizi düşürebiliriz. Yavaş yavaş aşağı doğru çekilerek boğuluyormuş gibi hissederek derin kuyular içine düşebiliriz. Ruhsal deneyimler yaşamak önemli olabilir. Çaresizliği kullanarak başkalarını yönetmek isteyebilir, aldatıcı ve bulanık hayalci düşüncelere sahip oluruz. Fizik ötesine ulaşmak isteyebilir, dünyanın değerine önem vermeyiz. 

Satürn gezegeni de retro hareketinde olduğundan, ekonomik sıkıntılar yaşamak da mümkün olabilir, yada maddi konuları, tekrar gözden geçirmek disiplinli bir sürece girmek ve dikkati, sorumluluğu elden bırakmamak gibi. Balık burcunun, sağlık açısından ayaklar, ayak bilekleri ve sinir sistemleri hassastır. Kilo sorunları olur. Mikrobik hastalıklara dirençleri azdır. Çabuk üşütebilirler, lenf sistemleri zayıftır. Bu gibi durumlarda genel olarak diğer burçlarda  da bu tip rahatsızlıklar artabilir. Güneş-neptün kavuşumu, anlamakta güçlük çektiğimiz bazı şeylerin farkına varmamızı sağlar. İnsanlara, onların hislerine karşı duyarlılığı arttırır. Biraz da miskinlik ve tembellik verebilir. 

23 Şubat-27 Şubat 2013 e kadar Mars ve Merkür retro kavuşum halinde olacakları için olumsuz durumlar, çabuk kandırılma, dalavere,  sizi rahatsız edici konulara isyan ve hareketlerde aşırı çabukluk verebilir. Dalgınlıkla, telaşla veya anlayamadığınız bir enerji itişi ile yapılan kaza, tartışma, sakarlıklara dikkat edelim. Uyanık olalım başkalarının gazına gelmeyelim.  İlaç bağımlılığı veya zehirlenmeler, mide sorunları (narkoz, gazlar) gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu günlerde midemizi rahat tutacak yiyeceklere ağırlık verelim.  Düşünmeden yapılan fevri hareketlerden sonra pişmanlık duyulabilir. Özellikle 25 Şubatta Başak burcunda dolunay da var. Bazı olayları daha fazla keskinleştirebilir. Aşırı güven duyduğumuz şeylere karlar yağabilir! ÇOK HIZLI HAREKETLERE DİKKAT! 


Kitlesel olarak da hava muhalefetleri yaşanabilir. Fırtına, aşırı yağmur, çok soğuk ve çok sıcak gibi dengesiz iklimler söz konusu olabilir.  Balık burcunun dinsel temalarla alakası olduğundan camiler, kiliseler yada diğer din topluluklarıyla ilgili haberlerde yoğunluk da olabilir. Bunlarla ilgili geçmişteki yapılan projelerde değişiklik söz konusu olabilir. Akademik çalışmalar, eğitim sistemi ile ilgili geçmiş konular ve iyileştirici çalışmalar içine girilebilir. Bir çok hukuki karar bu tarihlerde tekrar gündeme gelebilir. Dinler, kültürler arası geçmişteki bazı konularda müzakereler başlayabilir.  Dış ilişkilerde sezgisel, vicdani kararlar almak, geçmişteki hataların tekrarlanmaması adına faydalı olabilir. Geçmişteki virütik  hastalıklar baş gösterebilir. 


Ya önemli projelerinize 23 Şubata kadar başlayın yada 18 Mart'a erteleyin (mümkünse)?

Bu süreçteki olumsuz durumlar:(-)


 • Önemli kararlarımızı vermeden önce iki kez düşünmeli projeleri o şekilde değerlendirmeliyiz.
 • Eğer anlaşmalar, kontratlar söz konuysa ve çok önemliyse tabi ki fırsatı kaçırmak istemezsiniz, fakat genelde kafamız karışık olduğundan iyice incelenmeden yapılırsa sonradan iptal edilmesine sebep olabilir. Mümkünse avukatınız veya danışmanınız yanınızda olsun. 
 • Kişisel kararlarımızda net olamayız, bir evet yada hayır der inişli çıkışlı kararlar veririz. Sinirli olabiliriz. Her şeye kızıp ağlayabiliriz. Yanlış anlaşılabiliriz.
 • Yollarda dikkatli olmak gerekir. Dalgın olmayalım. Arabalarımızın lastiklerini, eksik aksesuarlarını kontrol ettirelim.
 • Yakın çevre ile ilişkilerde bazen yanlış anlamalar veya tartışmalar görülebilir. Fazla fedakarlıklardan dolayı yakınmalar olabilir.
 • Evdeki aletler bozulabilir. Bilgisayarı yedekleyin. Önemli bilgilerinizi gönderirken sorgulayın belki yerine ulaşmamıştır. Eğer bozuk eksik gedik eşyalar varsa önceden tamir ettirin.
 • Ameliyat durumları varsa bu tarihlere mümkünse denk getirmeyin. 
 • Yanınızda çalışan kişilerden emin olun yanlış anlamalar, kandırılmalar hatta hırsızlık olayı bile yaşanabilir.Paranızı vermez acındırır sizde vicdan yapar affedersiniz. Retro geçtikten sonra bilinciniz yerine gelir ve pişman olursunuz .
 • Aşk ilişkinizde dikkatli olun, sizi kandırmasın, risk aldığı konular olur kumar, borsa gibi... yanılır sizde güvenirsiniz imza atarsınız sonra da zor durumda kalırsınız. 
 • Banka-kredi, ortak paylaşımlar konusunda dikkatli olun. Okyanusun derinliğinde sürüklenirken yakınlarınızı da dibe çekersiniz. 
 • Yolculuklar, rezervasyonlar, iş bağlantıları söz verilir, iptal edilir yada konuşulan sözler sonradan uçup gider.Ev değiştirebilirsiniz, hatta çok uzaklara taşınabilirsiniz. 
 • Gurup ilişkilerinde yanlış anlaşmalar olur,fazlaca yardım etmek zorunda kalır, kurban durumuna düşersiniz.
 • Dedikodular, laf çalkantıları, iftira gibi durumlar arkanızdan dönebilir, yada siz öyle sanırsınız alıngan olur, agresifleşir yada içe kapanırsınız.
 • Geçmişte yaşanmış, ateşli ve vücudu dirençsiz bırakan bir  salgın hastalık tekrarlayabilir.
 • Bu dönemde doktora gidersiniz hiç ummadığınız bir rahatsızlık çıkarabilir en iyisi , gerçekten çok önemli bir durumunuz yoksa sadece kontrol amaçlı gidiyorsanız 18 Marttan sonraya erteleyin.
Bu süreçteki olumlu durumlar:(+)
 • Geçmişteki bazı kişisel fırsatlar tekrar önümüze çıkabilir.
 • Daha önce bir anlaşma iptal edilmiştir şimdi tekrar yapılması istenebilir.
 • Eski bir müşteriniz ortaya çıkar alışveriş yapma fırsatınız olur.
 • Arkadaşlar, dostlarla daha fazla birlikte olunabilir.
 • Yazı yada makale veya dergi gibi konularda daha fazla bilgi toplama derinleşme, analiz etme fırsatları olabilir.
 • Aile büyükleri bir araya toplanabilir, geçmişteki halledilmemiş sorunlar daha detaylı ele alınarak sonuçlandırmaya gidilebilir.
 • Uzaktan bir arkadaşınız veya aileden bir kişiyi görme fırsatınız olur. Çocukluk yıllarınızdan okul arkadaşlarınızı yada mahalle arkadaşınızı görebilirsiniz.
 • Geçmişte tedavi edilmiş bir hastalık tekrar ortaya çıkabilir veya tedavisi imkansız görünenler de yeni çıkan bir sistemle iyileşme yoluna gidebilir. 
 • Geçmişten bir türlü atamadığınız hamleler, başlanamayan projeler bu dönemde başlayabilir.
 • Patronun geçmişte ret ettiği zam teklifine şimdi evet diyebilir. Eskiden başvurduğunuz bir tekliften olumlu bir yanıt alabilirsiniz. 
 • Eski aşkınızla karlılaşabilir, yeniden aşk filizlenebilir.
 • Bir seyahat  yada yolculuk fırsatı çıkabilir. Yada geçmişteki unutulmuş yada umutsuz görünen bir dava tekrar ümit verebilir. Eşiniz boşanma davası açmıştır bu dönemde kararlar değişebilir.
 • İçkiye başlamıştır, yada ilaç bağımlısıdır bu süreçte tedavi başlayabilir. 
 • Kaybolduğunu sandığınız bir eşyayı bulabilirsiniz. Yada toprak, mülk, geçmişten bir mal kazanca dönüşebilir.
 • Hiç olmaz dediğiniz o katı görünüşlü insanlar bile vicdana gelip yumuşayabilirler.
 • Romantik bir aşk başlayabilir. Çocuklarınız yaratıcı çalışmalarıyla fark edilebilir. Geçmişte kayıp görünen borsadan bir zarar faydaya dönüşebilir.
Burcu ve yükseleni Koçlar: Özellikle yükseleni koçlar, ilaç bağımlılığı, depresiv durumlara dikkat etmelisiniz.. Başkaları tarafından kullanılma riski de var. Sıkıntı ve üzüntüler sorunlar artık saklanacak durumdan çıkmıştır. Üstü örtülmüş her şey davranışlarda dahil olmak üzere patlama noktasına gelmiş olabilir. Bilinçaltındaki birikmiş sorunlara kulak vermelisiniz. Onları halledemez, yok sayarsanız bir gün kendilerini bir şekilde gösterirler. Bu hastalık şeklinde de olabilir. İnsanlar gizli gizli kuyunuzu da kazabilir, kendinizi hapsedilmiş gibi hissedebilirsiniz. Projelerde yada çalışmalarda fazlaca verici davranıp kurban durumuna düşmeyin. Sinsi ilerleyen rahatsızlık olabilir kontrol ettirin. Geçmiş konular tekrarlanabilir. Geçmişi sorgulayabilir, bazı konulara cevaplar bulabilirsiniz. Gerçekleri görebilir, kendinizi yıprattığınız düşünebilirsiniz.  Harekete geçme zamanı değildir.  Risk almak  için, bir süre beklemelisiniz. Meditasyon, dua, yoga yapmak faydalı olabilir. Doğaya çıkın uzun yürüyüşler yapın,  vitamin için, müzik dinleyin hayırsever çalışmalar yapın iyi gelecektir..

Burcu ve yükseleni Boğalar: Guruplar içinde, eski dostlar, yada cemiyetler arası yardımlaşmalar söz konusu olabilir. Gurup organizasyonları, toplantılar yoğun olabilir. Geleceğe yönelik planlarda gecikmeler yada aşamalar kaydedilebilir. Eski konular, olaylar tekrarlanabilir. Geçmişteki olanaklar tekrar fırsatlar yakalanabilir. Bir  gurup içinde liderlik söz konusu olabilir. Yada katılımlar, toplantılar fazlalaşır. Kermesler, müzayedeler, dernek çalışmaları tekrarlanabilir. Geçmişten, okuldan veya eski grup arkadaşlarınızla görüşme fırsatınız olabilir. Toplantılar iptal edilebilir. Bir konudan dolayı anlaşmazlıklar yada yanlış anlamalar olayın akışını değiştirebilir. İşten gelen para beklentileriniz bir süre gecikebilir. Bu tarihlerde kermes, hayırsever toplantılar, müzayede, sergilerle ilgili yoğun çalışmalar yapılabilir. İstekler, umutlar geleceğe ait planlar yapılmalı fakat önemli kararları vermek daha sonraya bırakılmalıdır. 

Burcu ve yükseleni İkizler: Çok fazla proje içinde kafanız karışabilir. Bir çok konuda anlık kararlar alınabilir. Statümüz ve  ünümüzle ilgili kaygı duyabiliriz. Toplum içinde nasıl bir yere sahibim gibi sorular kafanıza takılabilir. Aniden gelişen olaylarla patronların veya anne-babanızın gözünden düşebilir veya girebilirsiniz. İş yeri ile karışıklık yüzünden, patronunuzla geçmişteki bir konuyu tekrar yaşamak durumunda kalabilirsiniz. Mesleki konumunuzu sorgulatabilir. İş değişikliği yaptırmayı düşündürtebilir, girişimler planlanabilir. Evraklar, formalite yüzünden yazılması gereken formlar yada gereksiz ayrıntılar işleri geciktirebilir. Devletle ilgili geçmişten gelen  konularda (banka,hukuki bir konu, kredi gibi..) aksilikler yaşanabilir. Sorumluluk duygusundan bir süre uzaklaşabiliriz. Evlilik konusu yada emeklilik gibi durumlar söz konusuysa bir süre karışıklığa sebep olabilir. İş yerinizde kargaşa ve düzensizlik sizi bocalatabilir. 

Burcu ve yükseleni Yengeçler: Seyahat fırsatı çıkabilir. Yurt dışından arkadaşlarınızı görebilirsiniz. Akademik çalışmanız fark edilebilir. Yolculuklardaki karışıklık yaşanmaması için temkinli olun. Hukuki kararlar bu zamanlarda alınabilir. Uzak yollar, deniz aşırı yolculuklar gerçekleşebilir.Farklı kültürlerle birlikte olabilirsiniz. Dini temalar önemli olabilir.Kiliseler, müzeler, konserler, müzayedeler, kültürel geziler yapılabilir.Uzun süredir görmediğiniz yurtdışından , üniversiteden yada çok uzak bir yerden arkadaşınızı görme fırsatınız olabilir.İthalat-ihracat konularında karışıklık gündeme gelebilir. Uluslararası konularda hareketlilik artabilir. Kitap, dergi çıkarmak yayınlanmak istiyorsanız mümkünse bir süre daha bekletin.  Dini inançlarınızı sorgulayabilirsiniz. Bu konularda doğru ve yanlışı anlama kapasitesi verir. Yabancı kültürlerle anlaşmalar, görüşmeler yapılabilir. Kurslar, ticari anlaşmalar, taşımacılık , uluslararası ilişkiler konuları yoğunlaşabilir.  Fikirlerinizi zorla karşınızdakine kabul ettirmeye çalışmamalısınız.Uzaktaki akrabalara özlem duyulabilir. 

Burcu ve yükseleni Aslanlar: Özellikle yükselen Aslanlar, bazı konular sizi etkileyebilir. Psikolojik alt yapınızı alt üst edebilir. Geçmişten gelen sorunlar, korkular yada sevdiğiniz kişilerden alacağınız haberler sizi incitmeye başlayabilir. Ailevi konular, anne-babanız,  mal mülk meselesi, gruplar,   parasal konular sizi düşündürtebilir, derin etkileyebilir. Banka- kredi, sigorta, vergiler, harç, pul devletle ilgili meselelerde ortağınızın yada eşinizin zamanında yapmış olduğu tedbirsizlik başınızı ağrıtabilir. Hukuki konular, aleyhinize sonuçlanabilir. Geçmişteki meseleleri çözebilme fırsatı da verebilir. Risk gerektiren operasyon durumları varsa mümkünse ayın 12 sinden sonraya bırakın. Çalışmalarınız varsa eğitim veya araştırma içindeyseniz, bu konularda daha fazla derinleşebilir, başarılı da olabilirsiniz. Bu tarihlerde kredi ve borç almayın.

Burcu ve yükseleni Başaklar: Geçmişte bir türlü başlayamayan ortaklı konulara projelere start verilebilir. Bazı durumlar netleşerek gerçekleri görme fırsatını yakalayabilirsiniz. Ortaklarınızla veya eşinizle birlikte kararlar alınır, onların fikrine de kulak vermek ve kabul etmek durumunda kalınabilir. Uzun süredir kafanızdaki bir konuyu daha fazla sorgulatabilir, derin planlar yapabilir projeler hazırlayabilirsiniz. Bu sürede kafa karışıklığı net düşünememe gibi durumlarla da karşılaşabilirsiniz. Uzun süredir beklemiş ve çaresiz olursunuz karşınızdaki fırsata hemen atlayıp kaçırmamak adına koşulları gözden geçirmeyebilirsiniz.   Eşinizle veya ortağınızla yapılacak anlaşmalar, kontratlar iş birlikleri için satır aralarını 2 kez okumalısınız gerekirse avukata veya danışmanın fikrini almak daha doğru olabilir. İkili ilişkiler iş ortamı daha hareketli canlı esprili geçer fakat retrodan dolayı gereksiz münakaşalardan ve mevzulardan da kaçınmalısınız. Eşinizle dargınsanız karşılıklı anlaşma fırsatı doğabilir yada iyi giden ilişki bir anda zorlaşabilir.

Burcu ve yükseleni Teraziler:  Özellikle yükselen Terazilerde, sağlıkla ilgili sorunlar yaşanabilir. Çok takıntılı olabilirsiniz. Geçmişteki rahatsızlık tekrarlanabilir yada daha iyi netice verecek, sağaltıcı çalışmalar olabilir. Beraber çalıştığınız kişilerle birlikte yardımlaşarak yapılacak projeler gerçekleştirebilir veya onlarla bazı konularda münakaşaya varacak konuşmalar yaşanabilir. Teknik konularda aksilikler çıkabilir. Yazdığınız makaleyi yazıyı bu süreçte yayına çıkarabilirsiniz fakat sorunlarda yaşamak mümkün . Müşterilerle ilişkilerde bazı aksilikle karşılaşabilirsiniz. Günlük çalışmalarınız sizi fazlaca yorabilir, kafa karışıklığı, dalgınlık da yapabilir. Bu yüzden planlama ayrıntı gerektiren konular sizi yıpratabilir. Çok fazla eleştirel ve kırıcı olabilirsiniz. Bu tarihlerde çok yorulmayın,  hızlı gereksiz çabuklukta hareket etmeyin. Sakarlıklardan, kazadan uzak durun. Her şeyi abartmayın, diyeti de!  Tansiyona, şeker iniş çıkışlarına, ayaklarınıza dikkat edin. Zehirlenmelere veya yanınızda çalıştığınız kişinin sizi aldatmasına karşı uyanık olun.

Burcu ve yükseleni Akrepler: Bu dönemde Satürn de gerileyeceğinden, yolculuklarla ilgili bazı problemlerle karşılaşabilirsiniz. Trafik sorunları yada hava muhalefetleri, devletle ilgili konularda halledilmesi daha ciddiye alınması gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz. Evle ilgili konularda disiplinli olmak gerekebilir, Sorumluluğunuzu bilmelisiniz. Bunun dışında merkür retrosu ise, yaratıcılığınız fark edilebilir. Spor yada sanat çalışmalarınız varsa hayallerinizi gerçekleştirmeniz için yapılan çalışmalar sonuç verebilir. Bu konularda, ün kazanma şansı yakalayabilirsiniz  Eğer eski bir sevgili varsa kapınızı çalabilir. Yada aşk ilişkinize dikkat etmelisiniz. Önceden planlanmış veya vazgeçilmiş bir seyahat planı harekete geçebilir. Risk aldığınız spekülatif konulara çok dikkat edilmelidir. Yarış, kumar, borsaya dikkat edin! Espri yaparken aşırılığa kaçmayın yanlış anlaşılabilirsiniz. Başkalarının taleplerine ihtiyaçlarına karşı duyarsız olarak suçlanabilirsiniz.

Burcu ve yükseleni Yaylar: Aile içi meselelerde, önemli olacak bazı konuları konuşmak sonuçlandırmak mümkün olabilir  yada daha fazla çelişki yaşatabilir. Geçmişi sorgulatabilir,  geleceğe dair planlar yapmak faydalı olabilir. Şimdiye kadar konuşamadığınız konuları cesaretlendirebilir. Ev alımı satımı, toprağa ait konular, mal mülk meselesini halletmek önemli olabilir. Geçmişteki mevzular tekrarlanabilir. Aile büyükleri ile daha fazla beraber olabilirsiniz. Uzun süredir görmediğiniz akrabaları görme fırsatı verebilir.Çocukluğumuza dönebilir anılarımızı tazeleyebiliriz. Emeklilik konusu gündeme gelebilir. Anne-babamızla ilgili sorunlar artabilir. Onların bakımı veya sağlık konularıyla daha fazla ilgilenmek zorunda olabiliriz. Tarım işleri ile uğraşıyorsak, ürünlerimize hava muhalefetlerinden dolayı olabilecek zararlara karşı tedbirli olmalıyız. Spirituel konularla ilgiliyseniz veya evinizde çalışmalar yapıyorsanız daha fazla bu konulara yoğunlaşırken konsantrasyon sorunlarına dikkat etmelisiniz. Emlakçılık ile ilgileniyorsanız, faydalı çalışmalar yapabilirsiniz. 

Burcu ve yükseleni Oğlaklar:Merkürün kendi evi olduğu için bu konum onun enerjisini çok açık olarak hissetmemize sebep olur. Beraber olduğunuz kişilerle etkileşim artar. Onlarla fikir tartışmaları yoğunlaşır.  Akraba, komşu kardeş gibi çok yakın çevre ile ilişkiler hareketlenir. Okuldan arkadaşlarınızla karşılaşabilir, geçmişi tazeleyebilirsiniz. Merkür retro olduğu için bu konulardaki iletişimde daha yapıcı olmak  gerekir, fikir tartışmalarına girmeyin. Yazı yazmak, dergi çıkarmak, iletişim, bilgisayar gibi konularda temkinli olmalı yedeklemeyi yapmalısınız. Yolculuklarda arabanızı kontrol edin, yollarda uyanık olun, kazalara, belalara dikkat edin. Beraber yardımlaşarak çalışmalar yapılabilir fakat kendinizi kullandırtmayın.Çok fazla yoğunluk baş ağrısı yapabilir. Çok koşuşturmaktan ayak ve bilek ağrısı çekebilirsiniz. Kafa yorgunlukları için bir süre B vitaminlerinize dikkat ediniz. Satürn retro fakat iyi açı alacağından olgun veya yaşlı kişilerden destek alabilirsiniz. 

Burcu ve yükseleni Kovalar: Her zamankinden çok mal mülk para gelir getirecek iş alanları ilerisi için güvence verecek şeyler üzerinde düşündürtebilir. İş sahasında yeni görüşmeler yapmak araştırmak konusunda biraz kafa karışıklığına da sebep olabilir. Çok fazla merhametli olur, borç verir yada yardım edersiniz paranın ne önemi var diye düşünür sonrada ortada kalabilirsiniz. Bu konuda uyanık olun. Yapılan tekliflere evet deyip sonradan pişman olabilirsiniz. Müşterilerle ilişkiler, pazarlıklar, kontratlar, anlaşmalar, imzaları bu tarihlere getirmeyin sonradan bozulabilir. Müşterilerin tekliflerini yaptırımlarını dikkatli dinleyin, satır aralarını iki kez okuyun yanınızdaki kişilere onaylatın tanık gösterin. Sonradan ben böyle bir karar vermemiştim gibi zor durumlara düşmeyin.  Beklemediğiniz zam yada menfaat lede karşılaşabilirsiniz. Kendinizi güvence altına almak istediğiniz konularda kaygılar yaşayabilirsiniz. Kendinize ne kadar değer veriyorsunuz, ne kadar paramız pulumuz var bu konuda güvende miyiz gibi konular ön planda olabilir. Bu dönemde kıymetli bir eşya almak isterseniz uyanık olun yada bekletin. Mümkünse imzaları merkür retrodan sonra atın. 

Burcu ve yükseleni Balıklar:Kişisel kararlarınızda net olamayabilirsiniz. Fikir ve düşünceleriniz ifade ederken düşüncesizce davranışlar sergileyebilir, kırıcı olabilirsiniz. Zekanızı mantık yönünden değilde  manevi yönden kullanmak önem kazanır. Kararlarınızı sezgisel verebilirsiniz. Yaratıcı soyut çalışmalar beceri isteyen projeler hazırlanabilir fakat bu tarihlerde tahakkuk ettirmek zordur. Planlanmış yolculuklar bir anda ileri bir tarihe ertelenebilir. Bu tarihlerde ciddi konulardan uzaklaşmak daha doğru olur. Yanlış anlamalar, algıda zayıflık, kararlarda inişler çıkışlar, baş ağrısı, dengesizlik yaşanabilir. Fiziksel olarak ta rahatsızlık verebilir. Sinir bozukluğu, operasyon gibi durumlar, tansiyon rahatsızlığı yada ateşli hastalık görülebilir.  Hareketlilik dışa açılma ihtiyacı artar. Kararlarınızı daha netleştirin gerekirse iki kez düşünün. Partner ilişkilerinde de dikkatli olun bilmeden ilişkinize zarar verebilirsiniz. Etkisi geçtiğinde pişman olacak kararlardan kaçının. Kimliğinizle ilgili problemler yaşatabilir. Dış görüntünüzü değiştirmeye, yenilemeye çalışmak isterseniz bu tarihlerde zor olabilir. Eğer, spor, yürüyüş gibi egzersizler varsa ayak ağrısı, kramplara dikkat edin.

 • Share:

You Might Also Like

1 yorum

 1. Am xavi Gerad jude, Aiicco inssurance plc bir temsilcisi.
  Size bir kredi ihtiyaci varsa bugün e-posta yoluyla bugün bize ulasin, istediginiz kredi ile size yardimci olabilir:
  (xavigeradloanfirm@yahoo.com)
  Yilbasi kredileri% 3 faiz orani sadece avelable vardir. Ciddi basvuran, ancak daha fazla bilgi için irtibata geçiniz. Biz renging krediler
  sunuyoruz
  3000 sadece US $ Euro ve pound 50,000.000 için.
  Biz dahil kredi her türlü teklif
  Bireysel krediler:
  Isletme Kredileri:
  Ögrenci Kredileri:
  Insaati krediler:
  Ev kredileri:
  Is expandsion krediler:
  Borç konsolidasyonu kredi:
  Biz hizli ve dinamik test edilmis ve güvenilir bulunmaktadir.

  Daha fazla bilgi için (xavigeradloanfirm@yahoo.com): E-posta Iletisim.

  Sr Gerad jude görüyoruz.

  YanıtlaSil