MERKÜR RETRO BALIK VE KOVA BURCUNDA!

By Talin Ağdere ile Astroloji - 16:39:00

BALIK BURCUNDA BAŞLAYAN VE KOVA BURCUNDA TURUNU TAMAMLAYAN MERKÜR RETRO! (6 – 28 Şubat 2014)

Merkür retro,  6 Şubat 2014 de saat 23:44 de geri hareketine başlıyor ve 28 Şubat 2014 saat 16:01 de retrodan çıkıp doğru hareketine geçiyor. Merkür, Balık burcunda, ruhsal veya dinsel konulara eğilimlidir. Olaylara bakış açısı sübjektiftir. Vicdanlıdır, başkalarına yardım elini uzatır. Romantik ve şiirseldir. Yaratıcı ve sanatsal yetenekleri çok fazladır. Güçlü sezgileri vardır. Retro halindeyken ise, zihnin bir konuya odaklanması kendini iyi ifade edebilmesi zordur. Fikirsel anlamda, sezgileriyle hareket edebilir, yanlış kararlar verebilir. Kafası karışabilir, net olmayabilir, hedefinden şaşabilir. Balıkta, somut düşünceler ve mantık yoktur, sezgisellik ve soyutluk vardır. Duygularının esiri olabilir. Dalgınlık, karışıklık hayatını etkileyebilir, aklına geleni mantık dışında hemen hayata geçirebilir. Kimi zamanda kendini kurban ederken, başkalarını da arkasından sürükleyecektir.

Kova’da ise, Merkür güçlüdür, bu burçta, üçlü yöneticiliğine sahiptir. Düşünsel faaliyetlerini başarıyla sergiler. İlerici bir bakış açısı vardır. Özgürlüğüne düşkün, olaylara farklı açıdan bakar, orijinal düşünceleriyle dikkat çeker. Geleneksel fikirler ona göre değildir, sıra dışı, liberal ve hümanisttir. Reformistdir, teknolojiye ve yeni gelişmelere açıktır. Bilim adamıdır, düşünceleri net ve objektiftir.  Retro halindeyken ise, fikirlerde sabit ve inatçılık baş gösterebilir. Mantıktan uzaklaşabilir, kafasına koyduğunu yapmak için uğraşabilir. Kendi doğrusu vardır, bunu uygulamakta ısrar edebilir. Olaylara geniş açıdan bakmadan, başkalarının fikrini almadan kararlar verebilir bu da ona zarar verebilir. Kararlı olmakta, bütünleşmekte zorlanabilir. Ne pahasına olursa olsun aykırı tavırlar sergileyebilir. İnatçılık ve dik kafalık görülebilir. Merkür retro önce bu burçta başlayacak,  13 üne kadar kalacak daha sonra retro halini 13 Şubat saat 5:31 den itibaren Kova burcunda sürdürecek ve 28 Şubat 2014e kadar devam edecek. Retro da bu burçların olumsuz yönlerini ön plana çıkacak ve bizim de hayatımızda var olacaklardır. Özellikle yönetici gezegenleri merkür olduğundan İkizler ve Başak'ta retrodan paylarını alabilirler. Ayın 13 üne kadar en çok Balık-Başak-Yay-İkizler, 13 ünden 28 ine kadar ise Kova-Aslan-Boğa-Akrep burçları etki altında olacaklar. 

Sağlık bağlantıları: Merkür retro bazı hastalıkları da su yüzüne çıkarabilir, ya da var olanları büyütebilir. Tuhaf, belirsiz, nedeni belli olmayan, ani gelen rahatsızlıklar, retro bitince garip bir şekilde de yok olabilirler. Ayın 13'üne kadar, ayaklarda (gut, nasır, tırnak iltihabı, taban, ayak deformasyonu vb.)hassasiyet olabilir, ayakları iyi korumalı, üşütmemeli, dar ayakkabı giymemelidir.Vücut su tutmaya meyillidir. Mikrobik hastalıklara direnç azalır. Fazla yemek yüzünden kilo sorunları olabilir. Psikosomatik rahatsızlıklara istidatları vardır. Bu yüzden sinir sistemleri hassastır. Karamsarlık ve agresiflik baş gösterildiğinden, İçki, ilaç, uyuşturucuya düşkünlük verebilir. Sinir sistemine dikkat edilmelidir. Mideye, gıda, içki, ilaç zehirlenmelerine karşı kendini korumalıdır.13 ünden sonra daha çok, adale, kalp ve dolaşım sistemi rahatsızlıkları, ateş, kramplar, damar, varislerde sorunlar olabilir. Dişlerde, bilek, baldır, topuklarda sorunlar verebilir.  

Merkür retro dan olumlu olarak nasıl etkileniriz:
 1. ·        Geçmiş dönemden aklımıza koyduğumuz ama bir türlü gerçekleşmeyen konuları tekrar fırsat bulup değerlendirebiliriz. Uzun zamandır yapamadığınız, yarım kalan işleri bitirmek için yoğunlaşabilirsiniz.
 2. ·        Kayıp eşyalarımızı bulabiliriz. . Eski resimleri, anıları, hatıraları gündeme getirip düzenleyebilir onlar üzerinde müzakere edebilirsiniz. 
 3. ·        Geçmişten gelen denildiği için, çocukluk arkadaşlarınızı görebilirsiniz. Genellikle, sınıf arkadaşları, onlarla birliktelikler bu dönemde ortaya çıkar.
 4. ·        Geçmişte flört ettiğiniz kişiler karşınıza çıkabilir. Onlarla görüşme eski günleri yâd etme fırsatınız olabilir. Eski bir aşk hikâyesi canlanabilir. Biten bir ilişki birden tekrar başlayarak alevlenebilir. Ani bir şekilde geldiği gibi retrodan sonra bitebilir.
 5. ·        Balık burcundaki retro esnasında ayın 13üne kadar rüyalar önemli olabilir. Aşırı alıngan, sezgisel, gözü yaşlı olabilirsiniz. Şiir yazmaya müzik dinlemeye başlayabilirsiniz. 
 6. ·        Balık’taki Merkür çaresiz, garip hastalıkları, Kova’daki Merkür, bilimi, keşifleri  anlatır. Bazı sebepsiz hastalıkların çaresini de bulmak mümkün olabilir.
Merkür retrodan olumsuz olarak nasıl etkileniriz:
 1. ·        Daha önceden sinyal vermiş bozulmaya yüz tutmuş eşyalarımız bu dönemde artık çöküntüye uğrarlar.  Arabanızı, eşyalarınızı tamir ettirin, bilgisayarlarınızı yedekleyin.
 2. ·        Mailleri kontrol edin gidip gitmediğinden emin olun. Karşınızdaki kişiler, müşteriler fikir değiştirebilir, zor beğenebilir, kafaları karışır, yanlış anlaşmalar olabilir. Bu dönemde kararlarından emin olmak için olayların üstünde fazlaca durmalısınız. Önemli görüşmeleri, anlaşmaları, kontratları, imzaları para alışverişlerini bu döneme mümkünse getirmeyin, yazılanları en az iki kez okuyun.  Siparişlerinizi, detaylandırarak tam olarak almaya çalışın, gerekirse notlarınızı yedekleyin, karşınızdakine sorun, emin olun.
 3. ·        İkili ilişkiler, ortaklıklar, aşk hayatınızda karışıklık olabilir, mantıktan uzak düşünceler daha sonra da inatçılık, ben bilirimci tavırlar ön plana çıkabilir. Çeşitli çözümler bulmak bu dönemde zor, en iyisi bir çok alanda büyük değişikliklere gitmemek ve retronun geçmesini beklemek gerekiyor. 
 4. ·        Mahkemeler, hukuki konularda, beklenmedik gelişmelere açık olmalısınız. İşler karışabilir, neticeler pek de istediğiniz gibi olmayabilir.
 5. ·        Sağlıkla ilgili beklenmedik sorunlarda olabilir, yanlış tanılar konulabilir. O döneme gelen, tahlillerde sorunlar olursa daha sonra yenilemekte fayda var. Randevularınızı da gerekmedikçe o tarihlerde almamaya çalışın.
 6. ·        Uçak, tatil rezervasyonu, kargo, ulaşım hizmetleri mutlaka konfirme etmelisiniz. Kalacağınız yeri, odanızı olası yanlış anlaşmalardan dolayı kontrolünü yapıp emin olun. Bilmediğiniz yerlerde konaklamamaya özen gösterin. Oldu dediğiniz tüm konuların bu dönemde olmadığını görüp hayal kırıklığı yaşamamak için plancı ve önlemci olmalısınız.
 7. ·        Blok yazılarınızı, internet çalışmalarınızı, daha önceden hazırlayın,  iyice kontrol edin, o dönemler zorlanabilirsiniz. Kitap çıkarmak, tezinizi hazırlamak gibi yazı çalışmalarını bu dönemde erteleyin.
 8. ·        Yolculuklarda, araba kullanırken, uyanık olun, kazalara açık bir dönemde kendinizden çok karşınızdakine dikkat etmelisiniz.
 9. ·        Su ve hava grubundaki retrolarda doğal afetlere de sebep olabilir.  Sel, fırtına, aşırı sıcak ve soğuk hava dalgaları da retrolar da yaşanabilir.

Not: Yukarıdaki burç yorumları genel yorumlardır. Kişiye özel harita yorumu, doğum bilgileri ile gerçekleşmektedir. Kişisel haritaya baktırmak, danışmanlık hizmeti almak isteyenler talinagdere@hotmail.com a başvurabilir, bu konuda bilgi alabilirler. (doğum saatini bilmek gerekli) 
Facebook Sayfamızı Takip Ederek Tüm Güncellemelerden Haberdar Olabilirsiniz ! 
www.Facebook.com/TalinAgdere
 • Share:

You Might Also Like

0 yorum