Yeni Ay Boğa burcunda ve Merkür Retro İkizlerde!

By Talin Ağdere ile Astroloji - 08:11:00

Yeni Bir Güne Merhaba..
Boğa burcunda Yeni Ay:

18 Mayıs saat 7:14 civarı Boğa burcunda Yeni Ay gerçekleşti.  Güven telkin etmek, somut veriler elde etmek, maddi ve fiziksel olarak güvenceye sahip olmak önem kazanıyor. Parasal konular, mülk sahibi olmak, kazançlar, risk almadan ilerlemek, pratik ve maddi sonuçlar elde etmek için mücadele edebiliriz. Yeni Ayın, gökyüzünün en zorlu sabit yıldızlarından biri olan Algol ile birleşmesi zor koşulların içinde olduğumuzu ve sabırla ilerlemek gerektiğini, kararlarımızda aceleci davranmamak, peşin hükümlü olmamak gerektiğini vurgulamakta. İlişkiler, aşk ve para gezegeni Venüs'ün Yengeç burcunda olması yatırımlara kazançlara yönelik arzulu olduğumuzu, paramızın da kıymetli olduğunu göstermekte. Duygusal olarak kendimizi güvende hissedeceğimiz ortamı arzulamaktayız. Huzuru ve güvenceyi ailemizde ya da aile gibi yakın gördüğümüz kişilerde bulabiliriz. Milli konulara, toprağa geçmişe odaklıyız. Eylem ve enerji gezgeni Marsın İkizler burcunda olması ise, ifade konusunda hızlı ve kıvrak olacağımızı göstermekte. Aynı anda birden fazla işlerin peşinde koşacağımızı ve taktik geliştirmek sayesinde başarılı olabileceğimizi gösterebilir.

Merkür İkizler Burcunda Retro olacak:

Merkür İkizler burcunda yol almaktadır ve çok güçlüdür. Zihinsel açıdan meraklı, hevesli, zeki, çözüme odaklı çalışmalar sergilemekte. İkna etmek, çözüm üretebilmek, esnek davranmak ve yaratıcı fikirler beyan etmek önemlidir. 19 Mayıs - 12 Haziran 2015 Merkür gerileyecek. Gerilerken zeki Merkür birden fazla konuya odaklı olacağından dağınıklık, kararsızlık, ikilemler yaşayabiliriz. İnternetle ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Bozulmaya yüz tutmuş aletleriniz bozulabilir. İletişimle ilgili sorunlar yaşamak mümkün. Bu günlerde çok konuşulacak şeyler var, çok hareketli bir dönem, hangisine yetişelim, ne yapalım şaşırabiliriz. Enerjimiz yüksek ancak zaman zaman kararsızlıklar bizi zor duruma düşürebilir. İstikrarlı olmak zorundayız, kararlarımızda aceleci davranmamalı, sabırlı olmalıyız. Aceleci davranış ve alınan kararlar daha sonra pişmanlık duymamıza sebep olabilir. Bu günlerde bize gelen haberlerin doğru olup olmadığına iyice emin olmadan karar vermeyelim. Etrafınızda birçok haber dönebilir, karınızdaki kişilerinde zihinsel olarak dağınık olduğunu da unutmamalıyız. Sizi provoke eden kişiler olabilir, fikirlerinize karşı gelen kişiler sizi köşeye sıkıştırmak için sürekli eylem içinde olabilirler. Kaypaklıklar, yüzeysellikler de mümkün hiç bir habere emin olmadan eyleme geçmeyelim, itibar etmeyelim. İkizler burcu aynı zamanda komşuları, iletişimi, basını, medyayı, habercileri, eğitimcileri, ticareti, kardeşleri, akrabaları, komşuları, gençleri, yazı işlerini, yer değişimlerini, nakliyeyi, taşınmaları, reklamcıları da anlatmakta. Geçmişten gelen konularda, anlaşmalarda değişiklikler, beklemeler ve gecikmeler yaşanabilir. Ya da tam tersi belirsizlik yaşayan koşullar netleşebilir. İletişim araçları, internet, facebook, twitter vb. gibi Sosyal Medyanın da sürekli haber üretebileceği dönemdeyiz ancak olumsuzlukların, kesintilerin de yaşanacağını unutmamak gerekir. Kardeşler, akrabalarla, yakınlarla görüşmek birlikte olmak için çok sebebiniz olabilir. Keyifli olarak da bir çok konuyu konuşmak bir süredir görmediğiniz okul arkadaşlarınızı görmek, öğretmenlerinizle bir araya gelmek, kayıp eşyalarınızı bulmak, konuları tekrar ele alıp gözden geçirmek, eğitimle daha çok ilgilenmek mümkün. 6 Haziran'dan itibaren ilişkilerde saygınlık önem kazanıyor. Keyifli bir döneme giriyoruz. Dışa dönük konular, büyük organizasyonlar, partiler, toplantılar önem kazanıyor. 12 inden itibaren çözüm odaklı çalışmalar var.

Yeni Ay ve Merkür Retro burçlarda:
(özellikle yükselen burcunuzu okumalısınız)

Ateş + Öncü  

KOÇ: (21 MART - 20 NİSAN) – Finansal evinizde oluşan bir Yeni Ay gerçekleşmekte, toprağa mala mülke ait konular, alım satımlarla ilgili yoğunlaşmalar dikkat çekiyor. 3. eviniz İkizler burcunda gerçekleşen Merkür retro ise, anlaşmaları, komşuları, yakın çevreyi, emlakçıları, satış işlerini, kardeşlerle ilgili geçmişte yaşanmış konuları tekrar gündeme getiriyor. Çok yoğunlaşacaksınız ve birden fazla konuya eğilmek, koşuşturmak durumundasınız. Bu hareket enerjisi sizin doğanıza aykırı değil ancak sürekli çözüm üretmek ve oradan buraya koşuşturmak zihinsel olarak sizi yorabilir, dağınıklığa sebep olabilir. Hukuki konular varsa hayatınızda eyleme geçmek olayları tekrar gözden geçirmek ve karar vermek gerekebilir. Aceleci olmaktan uzak durmalı şartları iyice kontrol etmelisiniz. Kimileri için ise basın, yayın, medya bağlantılı konular var. Kitap yayınlamak, sınavlar için projeler hazırlamak, haber yapmak gibi iletişimsel problemler gündemde. Yakın çevrenizden kişiler, öğretmenler, reklamcılar, yayıncılar, hukukçular, bankacılarla yoğunlaşabilirsiniz. Taktik geliştirmek, olaylarla başa çıkmak için esnek olmak, koşulları dikkatlice ele almak gerekir. Çok fazla yolculuk yapabilirsiniz. İletişim aletlerinize, asparagas haberlere dikkat etmeli, bilgisayarınızı yedeklemeli, bir şeylerin doğru olup olmadığına iyice emin olmadan harekete geçmemelisiniz. 6 Haziran'dan itibaren aşk hayatınız canlanıyor, çocuklarınızla güzel vakitler geçireceksiniz. Tanınacak, keyiflere yönelik hareket edeceksiniz. Eğlenceye, sanatsal aktivitelere ilginiz artıyor.
 
Toprak + Sabit  
BOĞA: (21 NİSAN – 20 MAYIS) - Burcunuzda Yeni Ay gerçekleşmekte, kişisel konular gündemde, güvene dayalı ve istikrar sağlamak için uğraşların olduğu bir dönem. Babaya, geçmişten gelen toprağa mala mülke ait konular, parayla ilgili mücadele gündeminizde. Kazançlar ve harcamalar, kontratlar ele alınmış, düzenli gelirinizde dalgalanmalar meydana gelmiş olmalı. 2. eviniz İkizler burcunda gerçekleşen Merkür retro ile geçmişte yaşanmış mali konular tekrar gündemde. İmzalanması gereken evraklar olabilir. Parasal konuları tekrar ele almak, proje üretmek gerekmekte. Bu arada yakın çevrenizdeki kişiler, komşular, akrabalarınızla daha çok işbirliği geliştirmektesiniz. Eğitim çalışmalarınızda, sınavlardan yana da keyifli süreçler. 21-23 Mayıs'ta yakın çevre, komşulardan, öğretmenlerden yana şanslısınız. Hayatınızdaki etkin kişiler sayesinde, babanız, eşiniz, patronunuz vb... gibi kişilerden destek, öneri gelebilir. Kararlarınızı verirken acele etmemeli, imza, anlaşma gerektiren konuları hafife almamalısınız. 6 Haziran önemli, çözüme odaklı konular gelişmekte. 11-12 den itibaren bazı konular düzeliyor. 16-17 Haziran'dan sonra anlaşmaya, sözleşmeye daha açık bir dönem.

Hava + Değişken  

İKİZLER: (21 MAYIS - 21 HAZİRAN) – Henüz bazı şeylerin netleşmediği belirsizlik yaşadığınız 12. evde bir Yeni Ay gerçekleşmekte. Bu süreçler içinde, eğitimle, yakın çevrenizle, yolculuklarla ilgili yeni kararlar almaktasınız. Burcunuzda gerçekleşen Merkür retro özel hayatınızı, yuvayı aileyi evinizi ilgilendiren konuları vurgulamakta. Geçmişte yaşanan bazı problemlerin ve karanlıkta kalan şeylerin bu dönem netleşebileceğini ve projelerinde 22-23ünden sonra ilerleyebileceğini de göstermekte. Evle ilgili tadilatlar, anneyi, toprağı alım satımları ilgilendiren konularla uğraşmaktasınız. Taktik geliştirmek, neyi, hangi konuyu önceliğinize almak biraz kafa karıştırıyor. Ancak bu konuda kıvrak zekalı olmanız ve çözüme odaklı çalışmalarınız sayesinde başarılı olabilirsiniz. 6 Haziran dan itibaren komşular, eğitimciler, yakın çevrenizden kişiler size destek verecekler. Çok sık yolculuk yapmanız mümkün. 11-12 den itibaren fikirlerinizi netleştireceksiniz. 15-16 Haziran'dan sonra bir çok konuda yeni açılımlar var.

Su + Öncü  

YENGEÇ: (22 HAZİRAN - 22 TEMMUZ) – Gelecekle ilgili amaçlarınıza ulaşmanın önemli olduğu 11. evinizde Yeni Ay gerçekleşmekte, grup çalışmaları, birlikte alınan kararlar önem kazanmakta. Uzlaşmacı tavır içinde olmanız, dış görüntünüze dikkat emeniz ve duyarlı mizacınız, dışa dönük tavırlarınız dikkat çekse de geri planda kalan ve sizi zor durumda bırakan süreçleri de yaşamaktasınız. Merkür retro 12. evinizde gerçekleşmekte. Bu ev yolculukları, seyahatleri, geri planda kalmış konuları anlatır. Kardeşleri, çocukları, eğitimi ilgilendiren zorlukları, kapalı yerleri de vurgular. Bir takım huzursuz eden koşullar var. 21-22 den itibaren ev, aile, anneyle ilgili daha olumlu bir süreç olsa da, bazı planları gerçekleştirmek ve rahatlamak için beklemek zorunda kalabilirsiniz. Akışta kalmak, risk almamak, elinizdeki işleri bitirmek gerekmekte. Yeni projeler için acele karar almak yanlış olur. 6 Haziran'dan itibaren parayla ilgili konularda yeni koşullar gelişmekte. Yeni kazançlara odaklanıyorsunuz. 12-13ünden sonraki süreçlerde daha zeki ve dikkatli düşünebilir, planlar yapabilirsiniz. 

Ateş + Sabit  

ASLAN: (23 TEMMUZ - 23 AĞUSTOS) – Kariyer evinizde Yeni Ay gerçekleşmekte. Toplumun göz önünde bulunan konular, faaliyetler ön planda. Yükselmek, terfi etmek, babayla, patronla etkileşimler artıyor. Gelecekle ilgili hedefleri anlatan 11. eviniz İkizler burcunda Merkür retro gerçekleşecek. İş çevresinden kişilerle yeniden bir araya gelmek, toplantıların düzenlenmesi söz konusu. 23 ünden itibaren daha rahat bir süreç. Parayla ilgili konuların projelendirme aşaması gerçekleşmekte. Masraflarınızı karşılamak içinde çözüme odaklısınız. Akademik çalışmalar, sempozyumlar, basın yayınla ilgili projeler, kardeş, kuzenler derken birden fazla konular söz konusu. Ekipçe yapılacak işlerin organize edilmesi gerekmektedir. Grubu düzenlemek, uyum içinde çalışmak için de zamana ihtiyaç olabilir, acele karar vermemek önemli. 6 Haziran'dan itibaren sizin için çok olumlu süreçler başlamakta. Daha çok sosyalleşecek, cesaretiniz artacak, güven telkin edeceksiniz. Güzel olmak, güzelleşmek, estetik olmak, kariyere yönelik organizasyon çalışmaları, aşk hayatı önem kazanmakta. Hukuki süreçler, eğitim, seminerler, yeni projeler var. Koşulları istediğiniz gibi yönlendirmek için şansınız artıyor.

Toprak + Değişken  

BAŞAK: (24 AĞUSTOS - 23 EYLÜL)- Yurt dışı, seyahatler evinizde Yeni Ay gerçekleşmekte. Farklı çevreler, dışsal koşullar, yeni tecrübeler size enerji vermekte. Akademik çalışmalarınızla da öne çıkmış olabilirsiniz. Kariyer eviniz İkizler burcunda gerçekleşen Merkür retro ise, geçmişte gündeme gelmiş iş projelerini yeniden gündeme taşıyor. Fırsatlar tekrar projelendiriliyor. Ticari konular, uluslar arası işler, kardeş yada yakın çevreyi ele alan uzaklarla ilgili projeler var. Anlaşılan birden fazla iş ve yoğunluk içindesiniz. 21 inden itibaren başarılı olmak için hedefe odaklı çalışmalar var, 12-13 Haziran'dan itibaren çözüme odaklı ve müşteri potansiyeline yönelik çalışmalar dikkat çekiyor. Seyahatler artıyor. Bir çok prosedürleri halletmek sizin için zor olmayacak. Sürekli iş anlaşmaları, toplantılar önemli olabilir. 15-16 Haziran dan itibaren terfi etmek, statü ve ün kazanmak mümkün olabilir. Kardeşin, yakınların da ön plana çıktığı bir dönem.
Hava + Öncü
 
TERAZİ: (24 EYLÜL - 23 EKİM) – Ortaklaşa kaynakları anlatan 8. evinizde Yeni Ay gerçekleşmekte, toprağa mala mülke ait konular, alım satımlarla ilgili konular, sigorta işleri, resmi daireler, varsa davanızla ilgili yeni süreçleri anlatmakta. Merkür retroda geçmişten gelen konuları detaylandırmak gerekebilir. Eğitim, seminer çalışmaları, fuarlar, farklı çevreler, seyahatler, medya bağlantılı işler, sanat çalışmaları, mahkemeler tekrar gündeme gelebilir. Hayat görüşlerinizi değiştirecek gelişmeler kaydedebilirsiniz. Size fikir verecek aydınlatacak eyleme geçirecek kişilerle daha çok bir arada olabilirsiniz. 21 inden itibaren, sosyal medya yoluyla sesinizi daha çok duyurabilirsiniz. Zihinsel konular, kurslar, eğitim çok önemli olacaktır. Mesleki yaratıcılığınız artıyor, koşulları yeniden değerlendirmek için fırsatlarınız, olanaklarınız gelişiyor. 6 Haziran'dan itibaren keyifli ortamlar içindesiniz. Toplumsal amaçlara yönelik çalışmalarınız dikkat çekiyor. Keyifli süreçler başlıyor. 12 den itibaren çok daha dikkatli bir şekilde düşünsel konuları gündeme getirebilecek ve planlarınızı gerçekleştirebileceksiniz. 

Su + Sabit

AKREP: (24 EKİM – 22 KASIM) – Ortaklık ve evlilik evinizde Yeni Ay gerçekleşmekte. Son altı aydan sonra yeniden değerlendirmeniz gereken koşullar öne çıkmakta. 8. eviniz olan İkizlerde Merkür gezegeninin gerilemesi, geçmişten gelen borç-alacak-kredi konularına dikkat çekiyor. Sigortanızla ilgili sorunları, akrabaları ilgilendiren yurt dışı ya da uzaklarla ilgili konuları tekrar gündeminize girmekte. Çok fazla yolculuk yapmak, farklı kültürlerle bir arada olmak mümkün. Başka kişilerle finansal ortaklıklar yapmak da gündeme gelebilir. İş bağlantıları ve kendinizden çok başkalarıyla ilgilenmek, başkalarının paralarını idare etmek gerekebilir. Tedaviler, operasyonlar, sağlık konularını tekrar ele almak gündeminize girebilir. 21 inden itibaren ise, kredi kart ya da ödemelerinizi daha dikkatli ele almalısınız. 6 Haziran'dan itibaren şartlar daha farklı gelişecek. Fikirlerinizde zekice değişiklik yapmanız mümkün. 12 den itibaren projelerini gerçekleştirmek için destek elde edebilirsiniz. Fikirlerinizi ustalıkla kullanabilir, başkalarını da etkileyebilirsiniz. Kariyere yönelik çalışmalar, yolculuklar dikkat çekmekte.

Ateş + Değişken  
YAY: (23 KASIM - 21 ARALIK) - İş evinizde Yeni Ay gerçekleşmekte. Bir süredir süregelen anlaşmalar, kontratlar, iş görüşmeleri bu süreçlerde ele alınabilir. İmzalanması gereken evraklar var. Merkür'ün bu evde retro olduğunu düşünerek, kararlarınızı aceleye getirmemeniz daha doğru. Yeni süreçleri iyice değerlendirin, şartları, kontratları bir kaç kez okuyun. Venüs'ün 8. evde olması başkalarından destek alacağınızı da göstermekte. Borçları ödeme kolaylığı, alacakları tahsil etme olanakları elde edilebilir. 21 inden itibaren, önemli, tanınmış kişilerle ilişkilerden avantaj sağlayabilirsiniz. Esnemek, paylaşmak karşıt fikirlere açık olmak çok şey kazandırabilir. Gerekirse de danışmanlık almak, avukatlara danışmak çözüm sürecini hızlandırabilir. Bayanlardan maddi manevi destek almanız mümkün. 23-24 dışa dönük keyif alacağınız konular var. Eğitim ve hukuksal konulardaki çözümler başarılar sizi keyiflendirecek. 5-6 Hazirandan itibaren iş amaçlı seminerler, farklı çevreler, yolculuklar hayatınıza giriyor. Sizi aydınlatacak, ufkunuzu genişletecek keyifli süreçler içindesiniz. 12 Haziran'dan itibaren, karşınızdaki projeleri, hukuki süreçleri çok daha olumlu değerlendireceksiniz. Taşınmalar, yer değişimleri hayatınıza girebilir, 16 dan itibaren ortak edinilmiş mali konulara yöneliyorsunuz. 

Toprak + Öncü
 
OĞLAK: (22 ARALIK - 20 OCAK)- Keyifler ve çocuk evinizde Yeni Ay gerçekleşmekte. Bu konularla ilgili yenilenmeler, değişimler ve aktivasyon var. Aşk konuları, çocuk sahibi olmak, yeteneklerinizi geliştirdiğiniz alanlar, risk aldığınız finansal meseleler önem kazanmakta. Merkür'ün iş ve sağlık evinizde Retroya girmesi, yeni bir iş anlaşmasını gündeme getirmekte. İş koşullarını yenilemek, düzenlemek, bitirmeniz gereken bir çok projenin olması sizi yorabilir. Sözleşmeler, birlikte çalıştığınız kişilerle etkileşimler, günlük işleri toparlamak, işe yönelik sorunları çözüm aşamasını gündeme taşımak bu dönemlere denk gelmekte. Merkür bu evde retro olduğundan sakarlıklara dikkat etmek gerekiyor. Sağlığınızı tekrar gözden geçirmek, sinirlerinizi güçlendirmek gerekmekte. Evcil hayvanlarınızla ilgili daha sağlıklı kararlar almak ve onların bir takım sorunlarıyla ilgilenmek gerekebilir. Çözüm odaklı ve sürekli hareket içinde olacağınız bu dönemde 12 Haziran'dan sonra çok daha iyi süreçler gelişecek. Bu aralar ortaklarınızla, eşinizle, aşkınızla da iyi bir süreçtesiniz. Onların destekleri sizi besleyebilir. 6 Haziran'dan itibaren mali koşullarınız artabilir, borçları ödemeniz için şartlar genişleyebilir. Ortaklarınızla yeni anlaşmalar içine girebilirsiniz. Psikolojiniz düzelecek, ruhsal anlamda daha rahat olacaksınız. 
Hava + Sabit

KOVA: (21 OCAK - 19 ŞUBAT) – Özel hayatınız, eviniz, yuvanız, aile hayatınız, anne-baba ebeveynleri ilgilendiren 4. evinizde Yeni ay gerçekleşmekte. Bu konularla ilgili daha sağlamcı olmak, somut projeler elde etmek, istikrar kazanmak sizin için önem kazanıyor. Çocukları, aşkı, yaratıcı konuları, seminer, sempozyumları anlatan 5. evinizde ise Merkür retroya giriyor. Seminerlere katılabilir, yolculuklar yapabilirsiniz. Kardeşlerle birlikte yaratıcı projeler üretebilirsiniz. Yeteneklerinizi sergileyebilir, gezebilirsiniz. Zihniniz bu konulara odaklı. Çocuk sahibi olmak, çocukların projelerini gerçekleştirmek, aşk ve cinsellik, sanatsal projeler, gençlerle ilişkiler ve hareketlilik bu ayın konuları. 21 inden itibaren kendinizi çok daha iyi ifade edecek ve keyif alacaksınız. Geçmişten gelen bir aşk hikayesini değerlendirebilir, daha çok vakit ayırabilirsiniz. 6-7 Haziran'dan itibaren daha rahat süreçler içindesiniz. Anlaşmaya açık, ortaklık kurma çalışmaları olabilir. Evlilik konuları, teklifleri olumlu sonuçlanabilir. 12 Haziran'dan itibaren, daha çok kişisel keyiflere açıksınız.
 
Su + Değişken
 
BALIK: (20 ŞUBAT - 20 MART) – Yakın çevre, eğitim, akrabalar, iletişim evinizde Yeni Ay gerçekleşmekte. Özel hayatınızda bir takım değişimler dikkat çekiyor. 21 inden itibaren anne-babanızla daha çok bir arada olmak, kendi sorunlarınıza çözüm odaklı çalışmak, evde çalışmalar yapmak mümkün. Merkür retro ile birlikte aile ilişkileri çok hareketlenecek. Onların hizmet temaları, uzaklarla ilgili konular, evde çalışmalarınız dikkat çekecek. Eve aileye toprağa ait konular, taşınmalar, misafirlikler önem kazanmaya başlar. 21-22 aşk hayatınız çok keyifli. Sevdiğiniz kişiyle birlikte hareket edeceksiniz. Sanatınızla öne çıkıyorsunuz, sahne çalışmalarını ele almak, yeteneklerinizi ön plana çıkarmak mümkün. 23-24 iş performansınız yükseliyor, verimlilik kazanıyor, sağlığınızda olumlu değişimler ve güzel haberler var. 28-30 Nisan süreçleri mal, mülk miraslarla ilgili konular olabilir. 5-6 Hazirandan itibaren yeni iş olanakları var. Sağlıklı bir yaşam söz konusu, iş ortamındaki kişilerden, sevdiklerinizden, bayanlar, yakınlar, kardeşlerden destekler var.

Not: Yukarıda verilen genel yorumlardır. Kişiye özel harita yorumu, doğum bilgileri ile gerçekleşmektedir. Danışmanlık hizmeti almak isteyenler talinagdere@hotmail.com  astrotalin@gmail.com   bilgi alabilirler (doğum saatinizi ve yerinizi mutlaka belirtmelisiniz.)

Facebook Sayfamızı Takip Ederek Tüm Güncellemelerden Haberdar Olabilirsiniz ! 

www.Facebook.com/TalinAgdere  www.astrotalin.com    • Share:

You Might Also Like

0 yorum