2018 Akrep burcu ve yükselen Akrepler

By Talin Ağdere ile Astroloji - 22:23:00


(yükselen burcunuz Akrep ise sizler de okuyunuz)


AKREP: (24 EKİM – 22 KASIM) – Bakalım bu yıl sizi neler bekliyor sevgili Akrepler?

Yeni Yıla gezegenlerin burç değişimleriyle giriyorsunuz. Jüpiter 10 Ekim 2017'den itibaren, Akrep burcunda ilerliyor. Kendi burcunuzda misafir olan transit Jüpiter şanslı bir dönemden geçtiğinizi göstermektedir. İstekleriniz yerine gelmeye başlıyor. Başarmak isteğiniz şeyleri elde etmek, koşulları istediğiniz gibi yönlendirmek mümkün olabilir. Karşınızdaki kişilerin fırsatlarını da üzerinize çekebilirsiniz. Çok iyimser davranabilirsiniz, karşınızdaki kişileri geri çevirmek istemezsiniz. Birçok şeye girişim yapma fırsatıyla karşılaşabilirsiniz. Yeni keşifler yapabilir, farklı çevrelere yönelebilirsiniz. Seyahatler, yeni deneyimler, aşk hayatındaki pozitiflik sizi mutlu edecektir. Yeni bir şeylere başlamak, iş kurmak, görevleri yerine getirmek, kişisel başlangıçlar, kişisel büyüme, ruhsal gelişim adına parlak bir dönem. Kendinize fazla güvenebilir, cesaretiniz yerine gelir, müsrifleşebilirsiniz. Kilo alma riskiniz de var (karaciğer yağlanmasına dikkat edilmeli) ancak sportif faaliyetlerle bunu dengeleyebilirsiniz. Özellikle Marsın burcunuza geçtiği 9 Aralık 2017'den itibaren sizi durdurmak pek mümkün görünmüyor. Tüm kararlılığınız ve gücünüzle kendinizi ortaya koyabilirsiniz. Örn: belki de bir süredir iş bulamadınız ya da işleriniz şanssız ilerledi ancak, Jüpiter burcunuza girince iş fırsatları artmış olmalı, istediğiniz işi bulabilirsiniz. Kişiliğin büyük gelişme devresi başlamıştır. İsteklerinizi de daha iyi ifade edebilirsiniz. Daha önce anlaşılmadığınızı düşündüğünüz konular bu dönem farklı karşılanır. Anlaşılırsınız, duyulursunuz, sözünüz geçer, fark edilirsiniz, hatta yıldız gibi parlarsınız. İlgi duyduğunuz konularda araştırma yapmak eğitim görmek daha kolaydır. Sosyal ilişkiler, faaliyetler artar. Neptün’le güzel açılarından dolayı, yarışmalar varsa kazanabilirsiniz. Romantikleşirsiniz. Yaratıcılığınız keşfedilebilir, yetenekleriniz doğrultusunda çalışmalarda başarılı olursunuz. Hayalini kurduğunuz çok istediğiniz sanatsal ya da sportif faaliyetleri gerçekleştirebilirsiniz. Çocukça hissedişler, mizah, şakalaşma artar. Çocuk gibi yeni deneyimler kazanmak bir şeyler öğrenmek istersiniz. Eğlence, yeme içmeye istek artar. Sportif faaliyetlere başlarsınız. AŞK! Gözünüzü kapatır, ayaklarınız yerden kesilir, özlersiniz. Bebek sahibi olma imkanınız artar. Gençlere aşk, evlilere çocuk, yetişkinlere torun imkanı getirebilir. Seyahatler, yolculuklar, sanatsal çalışmalar, hobiler keyifli olabilir. Plüton desteği ile, kısa mesafelere yapılacak yolculuklar, çevre değişimi de görülebilir. Yakın çevreden destek muhtemeldir. Güç, karizma kazanabilirsiniz. Hukuksal anlamda stresler daha rahat çözülebilir. İnançlarla ilgili değişimler rahat yapılabilir. Jüpiter’in rötar devresi: 9 Mart-10 Temmuz 2018 dönemidir.

Yeni Yıl döneminin ikinci değişimi ise SATÜRN!

Satürn (2.5 yıl) Oğlak burcunda ilerlemekte. Bundan 4-5 sene önce başlayan rotasyon kendinizi tanıma çalışmaları bu evde tamamlanıyor. Bu kez hayatınızın aktüel ve iletişim yönleri ile yüzleşiyorsunuz. Düşünme tarzınız davranışınız, konuşmanız, başkalarını dinleme ya da dinlememe tarzınızla ilgili öğrenmeniz gereken çok şeyler çıkar karşınıza. Yakınlarınıza da kendinizi ifade etmek, anlatmak ilişkiler kurmak yönünden de daha dikkatli olmak gerekir. İyice düşünüp yanlış yapmamalısınız. Artık çevrenize karşı yeni bir bakış açısı oluşturmalısınız. Yakın çevrenizle de ilişkilerde mesafeli daha saygılı olabilirsiniz. Sorun varsa aşılır. Çalışsanız bile bir konuyu yeniden öğrenebilirsiniz bu dönem. Eğitim ya da iş belki de askerlik ve ya herhangi bir görev için kimileriniz de çevrenizden uzaklaşabilirsiniz. Eğitim çağında olanlar okulda daha çok çalışmaları daha çok sorumluluk almaları gerekiyor. Daha çok konsantre olmalılar. Bir sebeple eğitime ara vermek zorunda kalabilir ya da yarım kalmış eğitime tekrar başlayabilirsiniz. Kimileri için ise tez hazırlayabilirler derin araştırmalar yapabilirler. Kardeşiniz evden ayrılabilir. Önemli bir göreve gidebilir, evlenebilir. Kontrat anlaşmalarla da ilgili konuları dikkate almak gerekir. Komşularınız, yakın akrabalarınızdan özellikle ağır hasta ya da yaşlılar varsa onlar içinde zorlu süreçler. Satürn/Uranüs, Haziran-Kasım 2018 lere kadar olumlu bir açı yapacak. Bu dönemler ilişkilerinizle ilgili olumlu gelişmeler, yenilenmeler mümkün. Ortaklı işlere girebilir, onların becerileri ve pratik oluşları sayesinde başarı elde edebilirsiniz. Ani taşınmalar, yer değişimleri de gündeme gelebilir. Satürn’ün rötar dönemi: 18 Nisan-6 Eylül 2018.

2018 yılının üçüncü değişimi ise reformist URANÜS/Boğa burcu yolculuğu!

Uranüs 15 Mayıs 2018 den itibaren Boğa burcunda ilerlemeye başlayacaktır.  Bu yolculuk 7-8 yıl sürecektir.  Bu dönemlerde, Uranüs 7. Eviniz olan Boğa burcunda ilerleyecektir. İlişkilerde özgürleşmek ağır basabilir. Başkalarının baskılarına pek tahammül yoktur. Kimse tarafından kontrol edilmek de istemezsiniz. Açılara göre, ani evlilikler ya da ani boşanmalar getirebilir. Sıkıcı sıradan bir ilişki yürümeyebilir. Heyecan istenilen bir dönemdir. Mevcut ilişkide de değişiklikler yapılabilir. Ortaklıklar, iş anlaşmaları da söz konusu. Sürpriz bir şekilde çevre değiştirebilir, taşınabilirsiniz. Eşinizin değişimi de söz konusu olabilir. belki de daha önce, sıcak bakmadığı konularda, beklenmedik kararlar alıp değişikliğe ve yeniliğe gidebilir. (Bu konularla daha detaylı yorumlar yapılacaktır).

Burcunuzda gerçekleşen Yeni Ay ve Dolunay dönemleri:

Yeni Ay: 7 Kasımdaki (2018) Yeni Ayla yeni başlangıçlar içindesiniz. Artık yatırımlara yöneliyorsunuz, yeni bir iş  dolgun bir maaş hayata daha pozitif bir bakış açısı oluşuyor,  başarılı bir dönem başlıyor.

Dolunay: 30 Nisanda burcunuzdaki dolunayla, bazı işleri bitirebilirsiniz. Yılın muhasebesini yapabilirsiniz. Bir şeyin sonucunu alabilirsiniz. 

Yıl içinde Tutulmalar: (Sadece tarihleri ve genel olarak hangi konuyu ifade ettiği verilmiştir, yıl içinde burçlar üzerinde ayrıntılı yorumları yapılacaktır)

16 Şubat 2018, 27 derece Kova burcunda Parçalı Güneş tutulması gerçekleşecek. Özgür, sosyal, toplumsal içerikli çalışmalar, reformlar, yenilenmeler, toplantılar mümkün olabilir.

31 Ocak 2018, 11 derece Aslan burcunda Ay tutulması gerçekleşecek. Dünya liderlerinin verdiği kararlar, bitişler mümkün. Fazlaca gurur, kibir artarak, hükümran ve gereksiz tavırlar takınabilirsiniz.. Alınganlık garip hareketler, duygular verebilir.

13 Temmuz 2018, 20 derece Yengeç burcunda Güneş Tutulması gerçekleşecek. Ülke/Milli konular, aile/anne, Toprak, bağ, bahçe ile ilintili konular.

27 Temmuz 2018, 4 derece Kova burcunda Ay tutulması. Bu dönem, duygular daha soğuk, sert bir karakter sergilenebilir. Toplumdan aykırı beklenmedik tepkiler verilebilir. Otoriteye karşı çıkan mizaç, toplumsal ayaklanma mümkün.

11 Ağustos 2018, 18 derece Aslan burcunda Güneş Tutulması gerçekleşecek. Dünya liderlerini ilgilendiren büyük olaylar, baba, eş, otorite figürleriyle ilgili konular. 

Bazı gezegenler (Merkür, Mars, Venüs) yıl içinde geri gidecekler (retro) tarihlerini veriyorum, yıl içinde faydalı olabilir:

Merkür retro (kararlarınızı verirken 2 kez düşünün!)

23 Mart – 15 Nisan 2018: Koç Burcunda Merkür geri gidecek. Bu dönem sakarlıklara, ufak tefek kazalara dikkat edelim. Anında karar vermeyelim, düşünerek konuşalım. Acelecilik risk getirebilir. Sabırlı olmalıyız. En çok Koç/Terazi/Oğlak/Yengeçler.

26 Temmuz-19 Ağustos 2018: Merkür Aslan burcunda geri gidecek. Olayları organize etmek zor olabilir. Fikir çatışmasından kaçınılmalıdır. Buyurgan bir ifade tarzı, fazlaca güven yanlış anlaşılmaya sebep olabilir. En çok: Aslan/Kova, Boğa/Akrepler.

17 Kasım-7 Aralık 2018:Yay (17 Kasım-1Aralık) ve Akrep (1 Aralık-7 Aralık) burçlarında Merkür geri gidecek: zihinsel dağınıklık, ciddi bir konsantrasyon sorunu, unutkanlık verebilir. sezgilerle hareket edebilirsiniz.  En çok: Yay/İkizler, Başak/Balık, Akrep/Boğa, Aslan/Kovalar.

Mars Retro: 27 Haziran-13 Ağustos Mars Kova Burcunda, 13 -27 Ağustos Mars Oğlak Burcunda geri gidecek (eylem ve planlarımız, girişimlerimiz iki ileri bir geri ilerleyebilir, girişimlerinizi ya bu tarihten önce yapın, yapamadıysanız bekletin, retrodan sonra harekete geçersiniz, retro dönemi ilerlemek zordur). Siz Akrepler, Mars/ Güneşinize uzun bir süre sert açı yapacak. Bu yüzden sağlığa dikkat etmek gerekebilir. Bazı konularda babayla, otoritelerle fazla mücadeleci, agresif olabilirsiniz.

Venüs Retro:  5 Ekim-2 Kasım Venüs Akrep burcunda, 2 Kasım-16 Kasım ise Venüs Terazi burcunda geri gidecek:  (ilişkileri, parayı, ekonomiyi anlatan Venüs’ün dengesi bozuluyor, geri hareketine başlıyor, bu dönemlerde ekonomi ve ilişkilere dikkat! Zarar etmeyin) Özellikle siz sevgili Akrepler, Ekim ayında, bazı konularda çok ısrarcı, tutkulu olabilir, isteklerinizin olması için baskı yapabilirsiniz. İsteklerinizi bu dönem kontrol etmeye çalışmalısınız.

Jüpiter şans ve fırsat gezegeni 8 Kasım 2018’de Yay burcuna giriyor, 1 yıl kalacak. Bu dönem finansal olarak rahatlıyorsunuz. Güzel, modern, rahat bir çalışma sisteminiz olabilir. Ticaretle uğraşabilir, kendi işinizin sahibi de olabilirsiniz. Yabancı bağlantılı bir işten gelir elde edebilir, ithalat/ihracat/uluslar arası boyutu olan işlerle uğraşabilirsiniz. Hava alanıyla ilgili bir iş, tur operatörlüğü, tercümanlık, yurt dışı muhabirliği yapabilirsiniz. Eğitim ya da sportif işlerden, hukuki boyutu olan konulardan para kazanabilirsiniz. Otomobil, ev ya da işyeri sahibi olmak isteyebilirsiniz. Risk alacaksınız. Her halükarda gelirinizi arttırmak için farklı yatırım konularına girebilirsiniz. (Bu konuyla ilgili detaylı bilgiler yılın ikinci yarısında verilecektir.)

Özetle; Yeni Yıl da sizin için neler önemli olacak:  Yılın ilk yarısında kendi şansınızı kendiniz yaratıyorsunuz, henüz başlangıçlar var! İkinci yarısında ise, kazançlarda, işinizde şans! Yeni Yılın size ve ailenize huzur, mutluluk, sağlık getirmesini içtenlikle diliyorum. Sevgiyle kalın.


Talin AĞDERE
Astroloji Uzmanı 
📰   www.astrotalin.com 
📷   Instagram @talinagdere 
📝    Twitter @astrotalin 
💻   Mail TalinAgdere@hotmail.com


Not:Yukarıda verilen genel yorumlardır. Yükselen burcunuzu,ay burcunuzu öğrenmek, danışmanlık hizmeti almak için talinagdere@hotmail.com dan bilgi alabilirler. Gerekli olan bilgi:  gün-ay-yıl, doğum yeri ve doğum saatinizdir. 


  • Share:

You Might Also Like

0 yorum