Koç Burcunda Yeni Ay (2018)

By Talin Ağdere ile Astroloji - 01:57:00


Ölü Toprağı üstümüzden atıyoruz!

16 Nisan 2018 Pazartesi günü saat 4.57 civarı (İstanbul/Türkiye saati) Koç burcunun 26 derecesinde Yeni Ay gerçekleşiyor. 12 ayın enerjisinden silkinip, ölü toprağı üzerimizden atıyoruz. Hayatımızda Yeni Başlangıçlar var. Cesaret, girişkenlik canlılık ön planda! Harekete geçme zamanı! En çok burcu ve yükseleni Koç/Terazi, Yengeç/Oğlak olan öncü burçları etkiler.

Yeni Ay haritasında, Balık burcu yükseliyor. Yükselen Balık, duygusallık, hassaslık ve romantizmi de arttıracaktır. Fedakarlıklar ön planda, olaylara yaklaşımda manevi konulara önem verebiliriz. Yöneticisi Jüpiter’in Akrep'te olması, din temalarını, seyahatleri, farklı kültürden kişileri, felsefeleri anlatırken, ticari konular, eğitim, öğrenimle ilgili aktivasyonlar öne çıkabilir. Çevrenizdeki (Neptün/mars) kişilere karşı daha hassas ve anlayışlı olarak onlara yardım eli uzatabilirsiniz. Yardım amaçlı grup aktivitelerine katılabilirsiniz. Daha pozitif düşünebilirsiniz.

Yeni Ay/Uranüs ile gerçekleştiğinden, yeni bir enerji, reformlar, heyecan, yenilikler, hayatı canlandıran konular belirir. Enerjinin yükselişi spora, yürüyüşlere, aktivitelere yönlendirebilir sizleri. Kimileri adına ani seyahatler, sosyal ve romantik ilişkiler beklenirken, ileri teknoloji ile çalışma arzusu ve hevesler oluşabilir. Teknik konular, astroloji, uzay bilimleri, hava yolları, bilimsel çalışmalar adına geliştirici bir dönem. Kapalı bir yerden kurtulma, kimileri adına bir görevi bitirme ve özgürleşme zamanı gelmiştir.

Yeni Ayın yöneticisi Mars güçlü olduğu Oğlak burcunda ilerlemekte, kurallar, kanunların önemini arttırıyor. Planlananlar uygulanmaya koyulmuş, hedefe ulaşmak adına ilerlenmekte. Amacınıza ulaşmak için enerjinizi doğru kullanabilirsiniz. Önünüzde zorluklar var, güçlü durumlar söz konusu ama siz (Mars/Plüton) bu zorluklara karşı gelebilirsiniz. Her zamankinden üstün ve üretici düşünebilir, çok zor ve karmaşık işlerden kurtulma gücü bulabilirsiniz. Şiddeti arttıran bir etkidir ancak siz bu kışkırtılmalara kapılmazsanız bu dönemin üstesinden gelebilirsiniz.

Her türlü (Mars/Venüs) yaratıcı faaliyetler yeteneklerinizi sergilemek adına uygun bir dönemdir. Ortak ilişkilerde ikili paylaşımlarda ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Aşk, para, sosyal yaşam ilişkileriniz adına (Venüs/Plüton) yapıcı bir dönem. Sanatsal yetenekleriniz bu dönem karşılığını bulacaktır. Hem enerji hem de şans yönünden (Mars/Jüpiter) avantajlı bir dönem olabilir. Özellikle yurt dışı, seyahatler, ticari konular, görüşmeler, eğitim çalışmaları adına başarı verebilir. Gerek fiziksel gerekse enerji sağlık ve ruhsal konularda iyileştirici yanları olabilir. İş bulamayanlar içinde işe girebilme şansı verebilir.

Merkür’ün retrodan çıkması ve ileri harekete geçmesiyle, bir süredir üzerinde olduğunuz bir görevi bitirebilir, yuvanıza geri dönebilirsiniz. Uzunca süre yaşamış olduğunuz bir konu bu dönemlerde çözüme ulaşabilir. Bir süredir yapılamayan sözleşmeler, müşteri ilişkileri anlaşmalar hızla geri dönebilir. Cesur ve direkt kararlar alabilirsiniz. Merkür/Satürn mücadeleci açısı 30 Nisan’a kadar devam ediyor, fakat doğru açıda en azından. Özellikle eleştirilere daha açık olmalısınız.  Sağlık açısından ise deriden tepkiler, bağırsak, akciğer, dişlerde sorunlar verebilir.

Kiron, Şiron, Chiron, Kyron- Mitolojide, yarı insan ve yarı at olan Sentor olarak bilinir. Birçok Sentora ve kahramanlara öğretmenlik yapmıştır. Herkesin yarasını iyileştirdiği halde kendi yarasına çare bulamamıştır. Mitolojide yaralı Şifacı olarak bilinir. Başkalarının yaralarını sarma temasıyla ilişkilendirilir.  Kiron, insan ırkının kendini geliştirme ve aydınlanma yeteneği ile doğduğunu içimizdeki yatıcı gücü faydalı işler yapmak için kullanmamız gerektiğini anlatmaktadır.

Kiron, 17 Nisan 2018 Salı günü Koç burcuna giriyor ve 20 Haziran 2026’a kadar bu burçta ilerliyor. Burcun özellikleri neyse o konuları hayatımıza getirecektir. Kişisel olarak algılandığında cesaret, atılım, girişim gücüyle ilgili sorunlar, yeni bir işe başlanmakta zorlanmalar, karar vermek adına çelişkiler verebilir. Ancak başkalarının iyiliği için olduğunda son derece hızlı, faydalı, yenilikçi, cesur girişimler yapılabilir. Başkalarını cesaretlendirebilirsiniz

Burçlar:

Koç: Yeni Ayla birlikte hayatınızda yeni başlangıçlar, yenilikler, reformlar gerçekleşirken, başkalarını cesaretlendirebilir, onların işlerine (Kiron/KOÇ) daha fazla yardım edebilirsiniz. Başkalarını orijinal fikirlerinizle, deneyimlerinizle aydınlatabilir onlara fayda sağlayabilirsiniz. Böylelikle kendinizi de rahatlamış hissedebilirsiniz.  Bazı konularda özellikle gelenekçi düşünceler, yaşlılar, büyükler ve yetkili kişilerin getirdiği eleştiriler sizi yorabilir, üzebilir. Diğer yandan Merkür’ün düz açıda olması, geçmişteki takıntılı düşüncelerinizi düzeltmek adına faydalı olabilir.  Kendi projelerinize odaklanın, hayatın keyifli, güzel yanlarını görmeye çalışın. Kardeş, akrabalar, yakınlarınız, komşularla ilişkiler yoğunlaşabilir. 15,16,17 inde finansal konularda olumlu gelişmeler var. Para kazanabilir, hediye alabilirsiniz. Maddi ve manevi sahip olduğunuz değerlerde artışlar var. Yeni mali fırsatlar da karşınıza çıkabilir. Özellikle de birkaç gün içinde daha hoşgörülü yanlarınız ortaya çıkacaktır. 20, 21 Nisan günleri bazı konularda (güvenlik, aile, anne, özel hayatla ilgili) sorunlar çıkabilir.  Ancak 22-24 günleri son derecek keyifli!

Boğa: Bazı şeyleri daha iyi görmeye, anlamaya başlıyorsunuz. Kontrol edemediğiniz konular hala devam etse de çözüme ulaşmak zor değil. Kimileri adına yeni bir ürün için çalışmalar yapılabilir, kitap hazırlığı içine girilebilir. Meditasyon benzeri çalışmalar devam edilebilir. 20 Nisan’dan itibaren hayat enerjiniz artıyor. Daha canlı bir sürece giriyorsunuz. Bazı konularda özgürleşebilirsiniz. Ancak bir süre daha arka planda çalışarak çocuklarınız için hizmet edebilirsiniz. Hızlı çözümler üretebilirsiniz. Kimileri adına aşk hayatıyla ilgili uğraşlar var. Daha fazla mücadele etmekteler ancak ilişkilerin yolunda gideceğini, eşinizden, ortağınızdan destek alabileceğinizi de söyleyebiliriz. Mahkeme, sözleşme, evlilik gibi konular düzene girebilir. 15,16,17 inde çok hassas, duygusal ve mutlu olduğunuz birkaç gün.  24’ünden itibaren finansal konularda rahatlayabilirsiniz. 25, 26 günlerini iyi değerlendirin.

İkizler: Keyifli bir Yeni Ay sizin için. Sosyalleşiyorsunuz. Yeni arkadaşlar edinebilir, farklı bir çalışmaya girebilirsiniz. Dostlar, arkadaşlar, yakınlarınızdan sürprizler gelebilir. Hızlı gelişmelerle birden bire gelişen iş fırsatları olabilir. Çalıştığınız iş yeri değişebilir. Takım sporları canlanabilir, reformlar yapılabilir. Diğer yandan mahkeme, hukuki konularda yoğunluklar devam ediyor. Psikolojik olarak bazı konularda stresler devam etse de tedaviler daha olumlu ve sağlığınız günden güne iyileşiyor. Bazı arkadaşlarınızla aranız bozulmuş olsa da ay sonuna kadar sorunları halledebilirsiniz. Eski sorunlara yeni çözümler bulabilirsiniz. 24,25 inden itibaren biraz daha fazla yalnız kalmak isteyebilirsiniz. Eve, aileye, özel hayatınıza ağırlık verebilirsiniz. Diğer yandan koşulları istediğiniz gibi yönlendirme şansınız artabilir. Kendinize bakım yapabilir, dış görünüşünüze giyim, kuşama, bedeninize daha fazla özen gösterebilirsiniz. Sosyalleşme arzunuz da artacaktır. Arkadaşlarla daha keyifli vakit geçirebilirsiniz. 15,16,17 inde sizi derinden etkileyecek duygulandıracak etki bırakacak güzel birkaç gün yaşayabilirsiniz. Bir şeye çok sevinebilirsiniz. 27si oldukça keyifli bir gün.

Yengeç:  Kariyer alanında yenileniyorsunuz. Yeni bir işe başlamak, kariyerde yükselmek, işinize farklı teknikler kullanmak, daha fazla teknoloji katmak mümkün. Reformist yapınızla, farklı tarzınızla dikkat çekebilir, bir işte adınızı söz ettirebilir, topluma farkındalık kazandırabilirsiniz. Bazı konulardaki zorluklar, iş arkadaşlarınızla aranızdaki problemler ay sonunda azalacaktır. Toplumun faydasına çalışmalar yapabilirsiniz. Geçmiş aylardaki performansın geri dönüşünü alabilirsiniz. Bu dönem her şey net görünür hale gelecektir. Başkalarından sakladığınız bir şey ortay çıkabilir, flaş bir haber gündeme gelebilir. Babanız ya da patronunuzla etkileşim artabilir. Arkadaş ve dostlarla partilere davetlere katılabilirsiniz. 15,16,17 sinde kazançlar artabilir. Bir bayandan destek alabilirsiniz. Keyifli günler geçirebilirsiniz. 20’inden itibaren grup etkinlikleri çalışmaları başlıyor, hep birlikte hareket ederek başarılı olabiliriniz. 25 inden itibaren, yalnız kalmayı daha çok tercih edebilirsiniz.

Aslan: Yeni ve aydınlık bir yola ilerliyorsunuz. Önünüze fırsatlar çıkarken, farklı kişilerle tanışabilirsiniz. Yeni bir eğitim sistemi, seyahat fırsatı verebilir. Farklı kültürlerle ilişkiler canlanabilir. Mahkemeyle ilgili sizi heyecanlandıracak sürpriz bir karar çıkabilir. Halkla ilişkiler canlanırken, ticari konular, medya bağlantılı çalışmalar yoğunlaşabilir. Özellikle 15,16,17inde kariyerde başarılı bir gün. Görünür bir sevinç yaşayabilirsiniz. Toplumun önünde bir zafer kazanabilir, güzel tasarılar kurabilirsiniz. Yeni atılımlara girişmek, mesleki kariyeri geliştirmek, iş görüşmeleri adına güzel fırsatlar var. İlişkileri sıcaklaştıracak partiler, toplantılar gerçekleştirebilirsiniz. 20'inden itibaren kariyer adına fırsatlar artıyor, başkalarının dikkatini çekmeye başlıyorsunuz. 24,25 inden itibaren yetkili kişilerden destek alabilirsiniz. İlerleyen günlerde birçok işinizi yoluna koymanız için fırsatlarınız var.

Başak: Koç burcundaki yeni ay ile, yeni bir tedavi programına girerek iyileşebilirsiniz. Psikolojik olarak aydınlanma, rahatlama verebilir. Eski problemlerden kurtularak yenilenebilirsiniz. Enerjiniz yerine geliyor. Kredi kartları, borçları ödeyebilir, hayatın sıkıntılı bir bölümünü atabilirsiniz. Devlet dairesi ile ilgili işlerinizi düzenleyebilir, pasaportunuzu yenileyebilir, vizenizi alabilirsiniz. Bilimsel çalışmalar, muhasebe gibi konular, bankacılık işlemleri adına olumlu bir süreç. 15,16, 17’inde bir süredir göremediğiniz sevdiklerinizle birlikte olmak ne güzel! Uzaklarda olan kişilerle görüşmek, haberleşmek, kavuşmak moralinizi düzeltebilir. 20’inden itibaren uzak çevrelere yol alabilir, kısa, uzun seyahatler yapabilirsiniz. İzine çıkmak, tatile gitmek adına güzel bir dönem. Akademik çalışmalara katılabilir, farklı kültürden kişilerle tanışabilirsiniz. Eşinizin akrabalarıyla daha çok bir arada olabilirsiniz. 25 Nisan güzel bir gün.  

Terazi: Karşıt eviniz olan Koç burcunda Yeni Ay gerçekleşiyor. Hukuki konularda yenilenmeler, reformlar gerçekleşirken, yeni yollar açılabilir, aydınlanabilirsiniz. Evlilik teklifi alabilirsiniz. İlişkiler canlanabilir, sosyalleşebilirsiniz. Özellikle 15,16,17 günleri iç huzurunuzu geliştirecek, psikolojinizi ruh halinizi düzeltecek durumlar var. Finansal konularda bir rahatlama gerçekleşebilir. Bayanlardan destek gelebilir. Banka, kredi, ödemeler gibi işleriniz yoluna girebilir. Aşk ilişkiler adına da olumlu bir süreç. Tedaviniz başarılı olabilir.  20-24 ünden itibaren yetkililerden destek almaya başlayabilirsiniz. Ortaklı kazançlar artarken, eşinizin de mali durumu güçlenebilir. Seyahatler, farklı çevreler adına güzel bir döneme girebilirsiniz. Halkla ilişkiler, pazarlama, reklam, basın, yayın, medya alanlarında başarılar var. Ticaret, uluslar arası konular güçlenirken, sergi, fuar, sempozyumlara, panellere, konserlere katılabilirsiniz.

Akrep: İş konularında yenilenmeler var. Günlük arkadaşlarınız değişebilir. Daha önce var olan sorunları çözebilirsiniz. İş yerinizle ilgili çevre değişikliği yaşayabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili var olan problemler düzelebilir. Daha önce başladığınız çalışmalar bu dönem daha hızlı ilerleyebilir. 15,16,17 günleri çok keyifli! Başkalarından destek alabilirsiniz. Arkadaş, sevgili, eşinizle mutlu birkaç gün geçirebilirsiniz. Sevdiklerinizle sosyalleşebilirsiniz. Düşmanlarınız ve ya aranız bozuk olan kişilerle barışabilirsiniz. Hukuki bir konu varsa çözülebilir. 20’inden itibaren artık son altı aydan sonra bazı değişen koşullar var. Yeni bir döneme başlıyorsunuz. Karşınızdaki kişilerden destek alacak, birçok konuda özgürleşeceksiniz. Ortaklı çalışmalara da başlayabilirsiniz. 24ünden itibaren mali destek alabilir, ruhsal olarak da rahatlayabilirsiniz. Tedaviler varsa olumlu gelişecektir. Resmi makamlarla olan işlerinizi de çözümleyebilirsiniz.

Yay: Aşk hayatınızda yenileniyor, özgürleşiyorsunuz. Çocuklarınızın hayatındaki rahatlama size de yansıyor. Daha keyifli ve hayatınızın bir bölümünün yenilendiği süreçlerdesiniz. Ani gelişen sizi yenileyen bir çalışmaya katılabilirsiniz. Hobisel bir faaliyet, etkinlik başlayabilir. Daha çok dikkat çekebilir, tanınabilirsiniz. Söylemlerinizle, kişilere enerji ve cesaret verebilirsiniz. Hayatlarını orijinalleştirebilirsiniz. Daha çok özgürlük sunabilirsiniz. 15,16, 17 günleri arkadaş, dostlarla, gün boyu görüştüğünüz kişilerle birlikte olabilir, keyifli birkaç gün geçirebilirsiniz. Para kazanabilirsiniz. Kişisel temizlik konuları, evinizle ilgili düzen kurmak mümkün. Kendinize güzel kıyafetler alabilir, bakım yapabilir, bedeninize dikkat edebilirsiniz. 20’inden itibaren işleriniz açılıyor. Daha pratik ve hızlı çalışmalar yaparken, diyetinize, sağlığınıza daha fazla önem verebilirsiniz. 25'inden itibaren karşınızda sizi destekleyen kişiler olacaktır. Eşinizden, sevdiklerinizden yardımlar alabilirsiniz, sosyalleşebilirsiniz.

Oğlak: Ev ve özel hayatınızla değişimler ve yenilenmeler söz konusu. Bitişler ve yeni başlangıçlar var. Reformlara açık bir dönemdesiniz. Ev değiştirebilir, çocuklarınız, yakınlarınızla daha çok bir arada olabilirsiniz. Geçmişteki proje ve düşüncelerinizi hayata geçirebilirsiniz. Daha önce iptal olmuş, üstünde durulmamış konular bugünlerde gündeme gelebilir. Evde misafirler ağırlayabilirsiniz. 15,16,17 günleri aşk hayatınız canlanabilir, belki de yılın en güzel gününü yaşayabilirsiniz. Çocuklarınızın güzel günlerini görebilir, onların başarılarıyla gurur duyabilirsiniz. Bebek sahibi olmak adına sürprizler gelebilir. Bir yarışmayı kazanabilirsiniz. 20'inden itibaren, yaratıcılığınız, keyfiniz artıyor, seminerlere, kurslara katılabilir, etkinlikler yapabilirsiniz. 24'ünden itibaren sağlık, diyet konularına daha fazla dikkat ederken, günlük işlerinizi yoluna koyabilir, başkalarından destek alabilirsiniz.

Kova: Arka planda hala çok çalıştığınız bir dönem. Kendinizi hala bazı konularda kısıtlanmış hissediyor, zor işleri başarıyorsunuz. Bazı imkansız konuları kontrol etmeye çalışmamalı akışta kalmalısınız. Koç burcundaki yeni ayla birlikte, eğitim, yazı, dergi çalışmalarınızda yenilik yapabilirsiniz. Bazı reformlar, ileri teknoloji daha rahat yol almanızı sağlayabilir. Akrabaların, yakınların, kardeşlerin hayatında yeni bir dönem başlıyor olmalı. Kariyer amaçlı çalışmalarınız meyve vermeye başlayabilir. 15,16,17 günleri evde huzuru bulabilirsiniz. Sevdiklerinizi ağırlayabilir, keyifli saatler geçirebilirsiniz. 20'inden itibaren daha çok özel hayatınıza yöneliyorsunuz. Evinizi düzenlemek, ailenizle birlikte olmak isteyebilirsiniz. İş yerinden izin alabilirsiniz. Yakınlarınızla iletişimi güçlendirebilirsiniz. 24-25 inden itibaren çocuklarınızla güzel bir dönem başlıyor. Daha çok birliktesiniz. Keyifli vakit geçireceksiniz. Gezebilir, hobilere vakit ayırabilirsiniz. Hayatınıza renk katıyorsunuz, aşk ve hayat çok keyifli, adeta kelebekler gibi uçuşabilirsiniz. Kısa seyahatler yapılabilir.

Balık: Yeni Ay iş evinizde gerçekleşiyor. Yeni bir projeye başlayabilir, bu konuda para kazanabilirsiniz. Projelerde ileri teknolojiyi daha çok kullanabilirsiniz. Ticari anlaşmalar, ortaklı çalışmalar gerçekleşebilir. Geçmişte iptal edilmiş müşteri ilişkileri tekrar gündeme gelebilir. 15,16,17'inde yakın arkadaşlarınız akrabalar, dostlarla birlikte olmak çok güzel! Ayrıca bu günlerde müthiş bir anlaşmaya imza atabilirsiniz. Emlak işleriniz çok rahatlayabilir belki de uzun zamandır olmadığı kadar güzel bir işe imza atabilirsiniz. Kitap, yazı, senaryo çalışmalarınızda başarılar var. Eğitimde güzel bir haber alabilir, sınavınızı geçebilirsiniz. 20 Nisan’dan itibaren yakınlarla iletişim fazlasıyla artarken, kendinizi yakın çevrenize daha rahat tanıtabilirsiniz. Pazarlama, reklam, satış konularında başarılı olabilirsiniz. 24'ünden itibaren evinizde huzur artıyor. Misafirler ağırlayabilir sevdiklerinizle beraber olabilirsiniz.


Talin AĞDERE
Astroloji Uzmanı 

📰   www.astrotalin.com 
📷   Instagram @talinagdere 
📝    Twitter @astrotalin 
💻   Mail TalinAgdere@hotmail.com

Not:Yukarıda verilen genel yorumlardır. Yükselen burcunuzu,ay burcunuzu öğrenmek, danışmanlık hizmeti almak için talinagdere@hotmail.com dan bilgi alabilirsiniz. Gerekli olan bilgi:  gün-ay-yıl, doğum yeri ve doğum saatiniz. 


  • Share:

You Might Also Like

0 yorum