Satürn/Kova ve burçlara etkisi:

By Talin Ağdere ile Astroloji - 13:33:00


Yükselen Burcunuzu da okumalısınız:

Koç burcu:  22 Mart 2020 - 2 Temmuz 2020 ve 17 Aralık 2020 - 7 Mart 2023 tarihleri arasında Satürn/Kova burcunda olacaktır. Bu tarihlerde özellikle de 17 Aralık’tan sonra grup sorumluluklarınız artabilir. Özellikle 2020'nin sonlarında itibaren, üzerinizdeki baskılar da kalkacaktır. Değişen küresel sisteme daha çabuk adapte olabilirsiniz. Daha özgür çalışmalar var. Etrafınızdaki güçlü, etkin, sağlam kişilerden destek alabilirsiniz. Hareket alanınızı genişletebilirsiniz. Arkadaşlarınızdan tavsiyeler alabilirsiniz. Grup, takım çalışmaları, koçluğu yapılabilir. Birçok kişinin grup yöneticiliğini yaparak yükünü de üstlenebilirsiniz. İletişim kurmakta sorun yaşamadığınız için kendinize mutlaka farklı alanlar yaratacaksınız. Toplumsal amaçlı çalışmalar, sosyal aktiviteleri organize edebilirsiniz. Dernek, vakıf, cemiyet, meclislerde yer alabilirsiniz. Üniversitelerde, grup çalışmalarında faaliyet gösterebilirsiniz.Başkaları ile birlikte yükselme isteği artar. Arkadaşlarınızın, mensup olduğunuz grupların hayatında da bazı değişiklikler, sorunlar olabilir. 2021 yılında Jüpiter kova burcunda olduğu için zorluklardan sonra gelen geleceğe yönelik fırsatlar, evlilik, parti gibi başarılı organizasyonlar da sizi sevindirecek. Acele etmeyin, sabır her şeyin ilacıdır.

Boğa burcu: 22 Mart 2020 - 2 Temmuz 2020 ve 17 Aralık 2020 - 7 Mart 2023 tarihleri arasında Satürn/Kova burcunda olacaktır. Bu tarihlerde Satürn tepenizde olacaktır. Küresel sistemler değişiyor. Toplum önündeki duruşunuz, söylemleriniz, pozisyonunuzla ilgili bazı testlerden geçebilir. Dış dünyadan kaynaklanan sorunlar, iletişim sorunlarına sebep olabilir. Kariyer alanını, patronları, üstlerinizi, ebeveynleri etkileyebilir. Eğer akslar da sabitlerdeyse daha çok çalışmak, sorumluluk almak, toplumda kendinizi kabul ettirmek mücadelesi verebilirsiniz.  Eğer geçmişte sağlam temeller atılmış kaliteli çalışmalar yapmış iseniz bu dönem başarı artabilir. Başarı için çalışmak çabalamak gerekebilir. Hayatınızdaki konfor alışkanlıklarınızı değiştirmek durumunda kalabilirsiniz. Alıştığınız ve böyle gidecek diye umut ettiğiniz şeyler değişebilir. Değişime açık olmak, esnemek, inatlaşmamak önemlidir. Bu yüzdende daha önce denemediğiniz alanlara ilgi duymak çalışmalar yapmak iletişim becerilerinizi geliştirmeniz gerekebilir. Teknolojiyi hayatınıza daha fazla almalısınız. 2021’de Jüpiter kova burcunda, zorluklardan sonra gelen kariyer, evlilik, yükselme fırsatı var.

İkizler burcu: 22 Mart 2020 - 2 Temmuz 2020 ve 17 Aralık 2020 - 7 Mart 2023 tarihleri arasında Satürn/Kova burcunda olacaktır. Bu tarihlerde artık sizi ruhsal olarak baskılayan ve endişeler yaratan, melankoli Satürn/Oğlak etkisinden kurtuluyorsunuz. Hayatınızda yurt dışına yönelik konular gündeme gelebilir. Medya, yayıncılık, akademik çalışmalar, eğitim, hukuksal konularla ilgili bazı çalışmalar yapabilirsiniz. Dijital ortamlarda duyurular dersler çalışmalar, tanıtımlar, konferanslar verilebilir.  İnternet ve uluslararası çalışmalar yapılabilir. Farklı kültürden kişilerle ilişkiler kurulabilir. Belki bu konular Temmuz Ağustosa kadar o kadar kolay olmayabilir hatta ticari ve uluslararası konularda bazı gecikmeler yaşayabilirsiniz. Ancak kendinizi yetiştirmek için gayret içinde olabilir, sistemi oturtabilirsiniz. Bu döneme kadar bilginizi pekiştirebilirsiniz. Artık hayatınız, kariyeriniz eğitiminiz her türlü konudaki fikirleriniz sabitleşmeye başlamıştır. Sistemi çözmeye oyunun kurallarını anlamaya ve beceri maharetinizi kullanarak hareket etmeye çalışabilirsiniz. Hayatı kendi şartlarınca yaşamayı öğrenecek, bireysellik ve kişisel özgürlüğü koruyacak dikkatleri üzerinize toplamayı başaracaksınız. 2021 yılında Jüpiter kova burcunda olduğu için zorluklardan sonra gelen başarılar var. Eğitim, ticari, akademik, medya ya da yabancı bağlantılı fırsatlar, reklam, duyurular, halkla ilişkiler, pazarlama alanları da sizi sevindirecek. 

Yengeç burcu: 22 Mart 2020 - 2 Temmuz 2020 ve 17 Aralık 2020 - 7 Mart 2023 tarihleri arasında Satürn/Kova burcunda olacaktır. Bu tarihlerde bazı konularda testlerden geçebilirsiniz. Mali kaynaklar, ödemeleri, vergi, sigorta, sahip olduğunuz mal varlıklarıyla ilgili zorluklar yaşanabilir. Başkalarından alacağınız izin, kredi, kaynak, para, destekler gelmeyebilir. Eşinizin mali bir sıkıntısı olabilir. İşten ayrılmak durumunda kalsanız bile tazminatınızın ödenmesi uzun sürebilir. Bu dönem kredi almak borç almak çok akıllıca olmayabilir. Her türlü harcamaları daha iyi gözden geçirmeli, plan yapmalısınız. Bu dönemlerde, başkalarının kaynaklarına güvenmek yerine kendi kaynaklarınıza yönelmeli yeni kazanç kapıları yaratmalısınız. Tedavileriniz varsa zorlanabilirsiniz. Sağlıkla ilgili durumlar ağırlaşabilir. Çeşitli konularda kesin bitişler verebilir. Psikolojik olarak da bazı takıntılar endişeler olabilir. Kimileri adına da eğer sağlık ve finans sektöründe çalışan iseniz işlerinizde sorumluluklar artacak demektir, yeni görevler verilebilir. 2021 yılında Jüpiter kova burcunda olduğu için zorluklardan sonra gelen kredi, burs, mali fırsatlar da sizi sevindirecek.

Aslan burcu: 22 Mart 2020 - 2 Temmuz 2020 ve 17 Aralık 2020 - 7 Mart 2023 tarihleri arasında Satürn/Kova burcunda olacaktır. Bu tarihlerde Satürn karşıt evinize girmiştir. Akslarda sabitlerdeyse zorlanmalar artabilir. Yaşam içinde karşılaştığınız önemli transitlerden biridir. On dört yıl öncesine kadar hesaplaşma ve değişimler sizinle ilgili iken artık bundan sonra dışa açılmak birebir insanlarla birlikte olmak mümkündür. Artık daha çok insanlarla ilişkilerde uyum sağlamak ve kendini keşfetme zamanıdır. Başkalarının gözünden kendinizi görmeniz karşıt görüşlere, eleştirilere bu dönem açık olmak gerekir. Anlaşmalar sözleşmelerde bazı sıkıntılı süreçler olabilir. Evlilikle, ortaklıkla ilgili testlerden geçilebilir. Karşınızdaki kişilerin hayatında önemli sorumluluklar ağır yükler olabilir sizde onlara yardım etmek durumunda kalabilirsiniz. İlişkileri dengede tutmayı öğrenme zamanı gelmiştir. Bazı sorunları yönetmek için destek alınmalıdır. Satürn engeller ve sorumluluklarla ilgili olduğundan bu dönem davalarla, hukuksal konularla da ilgili zorluklar olabilir. Olumlu olarak da bu dönem yapılan ortaklıklar evlilikler sağlam ve kalıcı olabilir. Ortaklı projelere adımlar atılabilir. Karşınızda güçlü kişilerle işbirliğine gidilebilir. Büyüklerinizle ya da birileriyle birlikte yaşamayı öğrenmek zorundasınız. 2021 yılında Jüpiter kova burcunda zorluklardan sonra gelen fırsatlar da var. İlişkiler, evlilik, ortaklık, yasal kolaylıklarda sizi sevindirecek.

Başak burcu: 2 Temmuz 2020 ve 17 Aralık 2020 - 7 Mart 2023 tarihleri arasında Satürn/Kova burcunda olacaktır. Bu tarihlerde Satürn artık iş ve sağlık evinizde ilerliyor. Bir süredir çok fazla keyif alamadınız aşkta ve çocuklarınızla ilgili sorumluluklar arttı. Duygusal ihtiyaçlarınızı karşılayamadığınız. Ancak Satürn artık bu evden çıkıyor.  Bundan sonra iş sorumluluklarınız artabilir. Mecburi olan angarya işler de size yüklenebilir. İşinizi daha sağlamlaştırmak, yoğun ve detaylı çalışmalar yapmak gerekebilir. Daha iyi organize olmak, iş çalışma alanlarında düzenlemeler yapılması söz konusu.  Çalışanlar, işçi işveren pozisyondakilerle ilişkilere de dikkat etmek gerekir. Birlikte çalıştığınız kişilerle olan saygıyı arttırmak ve uyumlu olabilmek önemlidir empati yapabilmeli onların bakış açısından da bakabilmelisiniz, zaten böyle biriyseniz sorun olmayacaktır. Yaptığınız işten çok da zevk almayabilirsiniz. Bazı şeylere karşı çıkabilirsiniz. Değişen işlerin yapısını öğrenmek sizi yorabilir. Bu dönem  zararlı olan alışkanlıklardan vazgeçmelisiniz. Beden temizliğine, yeme içme, giyim kuşam, sağlığınıza diyetinize dikkat etmelisiniz. Yaşam tarzınızı alışkanlıklarınızı daha iyi organize etmelisiniz.  Evcil hayvanlarınıza daha fazla önem vermelisiniz. Günlük işçileriniz (temizlik vb.) kiracılar, hala ve amcalarınız varsa onların hayatında zorluklar olabilir. 2021 yılında Jüpiter kova burcunda olduğu için zorluklardan sonra gelen sağlık ve iş fırsatları da sizi sevindirecek. Günlük hayatınızın yeni düzenine alışabilirsiniz.

Terazi burcu: 2 Temmuz 2020 ve 17 Aralık 2020 - 7 Mart 2023 tarihleri arasında Satürn/Kova burcunda olacaktır. Bu tarihlerde Satürn bazı konularda size kısıtlamalar getirebilir. Özelikle, aşk, cinsellik, eğlenceler, çocukların sorumlulukları adına zorlayabilir. Hayattan zevk aldığınız konularda mücadele verilebilir.  İyi giden ilişkilerde de sorunlar baş gösterebilir. Finansal konularda riskli yatırımlarda dikkat etmek gerekir.  Bu dönem yaratıcılığınızı daha ciddiye almak zorunluluğu olur. Eğlenceli aktivitelerden bir süre uzak durulabilir ancak yeteneklerinizi, yaratıcı çalışmalarınızı bu dönem geliştirebilirsiniz. Bir şeyler öğrenmek adına kurslar, etkinliklere katılmanız gerekebilir.  Hobilere, sportif aktivitelere odaklanma, bu alanlarda profesyonelleşme, çalışma söz konusu olabilir. Hobilerinizi mesleğe çevirebilirsiniz.  Paranızın kıymetini bilin risk almayın! Çocuk sahibi olmak için çalışmalar yapmak, mesuliyet almak isteyebilir çaba sarf edebilirsiniz. Çocuklarınızın hayatında girişimler, önemli projeler, sağlık sorunları olabilir. 2021 yılında Jüpiter kova burcunda olduğundan aşk, çocuklar, aktivite, eğitim, finans durumunuzda ve seyahatlerde gelişen fırsatlar sizi sevindirecek.

Akrep burcu: 2 Temmuz 2020 ve 17 Aralık 2020 - 7 Mart 2023 tarihleri arasında Satürn/Kova burcunda olacaktır. Bu tarihlerde Satürn sizi ailenize, ebeveynlerinize özel hayatınıza yönlendirecek. Ev ve yerleşimle ilgili sorumluluklar artabilir. Geleceğin temellerini bu dönemler içinde atacaksınız. Satürn en dip noktadan geçmektedir. Bu transit esnasında evliliğiniz dışarıdaki hayat, geleceğiniz, kariyerinizle ilgili hedefler adına daha çok mücadele edebilirsiniz. Sağlam temeller atılması gereken süreçlerdesiniz. Bu dönem kariyerle de ilgili sorunlar olabilir. Bir seçim yapmak durumunda kalabilirsiniz. Özel hayatınıza ailevi konulara fazla eğilmekten dış dünyaya vakit ayırmakta zorlanabilirsiniz. Ebeveynlerin hayatında bazı sorunlar olabilir. Ev, yerleşimle ilgili konularda mücadele gündeme gelebilir. Yer değişikliği, tadilatlar, taşınmalar görülebilir. Ailenizdeki büyüklerin rolü büyük olur bu süreçlerde, onların tecrübelerine kulak vermek gerekiyor. Onların sorumluluklarını da üstlenebilirsiniz. Olumlu anlamda, geçmişteki sorunlarınıza hala çare bulunmadıysa birkaç yıl içinde artık bitirip düzlüğe çıkabilirsiniz. Yeni başlangıçlara fırsat veren akılcı çıkışlar yaptıran bir dönemdir. 2021 yılında Jüpiter kova burcunda olduğu için ailevi zorlukları daha rahat yenebilirsiniz. Ebeveynlerden gelen fırsatlar artabilir. Taşınma, evlilik, çocuk sahibi olmak kolaylaşır.

Yay burcu: 2 Temmuz 2020 ve 17 Aralık 2020 - 7 Mart 2023 tarihleri arasında Satürn/Kova  burcunda olacaktır. Bu tarihlerde artık finansal zorluklardan kurtuluyorsunuz. Çok çalışıp az kazandınız, geçim sorunları yaşamış olabilirsiniz, bu tarihlerden itibaren artık bu konularda daha rahatsınız. Sorumluluklarınızın şekli değişiyor. Artık yakın çevrenizin hayatında bazı sorunlar girişimler önemli adımlar vardır, sizde dolaylı olarak etkilenebilirsiniz. Eğitime bu dönem daha fazla önem vererek sıkı bir çalışma programına girebilirsiniz. Eğitim, öğretim, öğrencilik, öğretmenlik, dergi, gazete, yayıncılık, kurslar, iletişimsel konularda daha fazla çalışma gerekliliği ve birtakım zorlanmalarda mümkün. Belki de bir süre ara (2021 yılında hızlanır) vermek durumunda da kalınabilir.  Küresel değişim sürecinde iletişim,  internet çalışmaları, ifade sisteminizde de bir şeyleri yerli yerine oturtmanız gerekiyor. Seyahatlerle ilgili konularda zorlanabilirsiniz. Yakın çevreniz komşularınızla da diyalog kurmak, görüşmek, konuşmakta zorlanabilirsiniz. Bu zorluklar sizi yeni tecrübeler kazanmaya çevrenize karşı bakış açınızı değiştirmeye olanak hazırlar. Haberciler, gazeteciler için ise büyük sorumluluklar alma zamanıdır. Satürn 2021 yılında Jüpiter’le birlikte ilerlediğinden, zorluklara yeni çareler öneriler bulmanıza yardımcı olacaktır. Seyahatler, çevrenizle ilişkiler, eğitimsel konular, sözleşmeler, anlaşmalar taşınmalar adına şansınız artıyor.

Oğlak burcu: Artık geçen yıllarda kişisel gelişiminizi tamamladınız. Önemli adımlar atıldı, mücadelelerden geçildi. Sağlıkla ilgili riskler artmış da olabilir. 2 Temmuz 2020 ve 17 Aralık 2020 - 7 Mart 2023 tarihleri arasında Satürn/Kova burcunda olacaktır. Şimdide atılan adımların gerçekleşme zamanıdır. Sağlık ve tedavilerle ilgili çok zorlu süreçlerden biraz uzaklaşabilirsiniz. Bu dönem artık sağlam birikimler yapma gerekliliği sağlam yatırımlar yapma döneminiz gelmiş demektir. Maddi manevi sahip olduğunuz değerler ve finansal konularda sorumluluklar artabilir, maddi manevi kayıplar da yaşanabilir. Daha sağlam kontrollü hareket edilmelidir. Kazancınızı arttırmak adına yeni yollar araştırabilirsiniz. Olumlu açılarda kalıcı sağlam yatırımlar da yapılabilir. Mal mülk edinmek satın almalar vb..  Aslında bu dönemler gerçek ihtiyaçlarınızı görebilir, doğruları zorla da olsa kabul etme hazmetme, ayakları üzerinde sağlam durma gerekliliği vardır. 2021 yılında Jüpiter kova burcunda olduğu için zorluklardan sonra gelen fırsatlar da sizi sevindirecek. Özellikle finansal fırsatlar kalıcı olabilir. Kişisel kazançlar dışında eşinizden yakın çevrenizden (Jüpiter kova, balık) ortaklardan gelen destekler de olabilir. Yatırım yapılabilir ya da para kazanma beceriniz, şekliniz değişir ve güçlenir.

Kova burcu: 2 Temmuz 2020 ve 17 Aralık 2020 - 7 Mart 2023 tarihleri arasında Satürn/Kova burcunda olacaktır. Bu tarihlerde Satürn burcunuzda ilerliyor. Eskiye ait birçok şey geçerliliğini kaybetmekte, yeni bir dönem başlıyor. Kişisel döngü başlıyor. Yeni kararlar almak, adımlar atmak, kendinize yoğunlaşmak ve odaklanmak zamanıdır. Kendinizden haberdar olmak ve düzelme dönemidir. Gelecekle ilgili artık neler yapmanız gerektiğini gösterecektir. Çalışma potansiyeliniz artabilir. Doğru ve yanlışları görerek sabırla başarıya doğru gidebilirsiniz. Olaylara daha gerçekçi yönden bakarak çözüm üretmek için harekete geçebilirsiniz. Kurallara kanunlara bağlı hareket edebilirsiniz. Bu dönem, Fiziki sorunlara ,sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Kilo kaybı da yaşanabilir. Yaşam gücünüz, motivasyon, yaşam kaliteniz önemli olacaktır bu süreçlerde. Bu dönemler genellikle Satürn 1. Ev, evlilik, çocuk sahibi olma, yeni projelere girişme, yer değiştirme, yeni sorumluluklar alma, sağlıkla ilgili tedbirli olma zamanlarıdır. 2021 yılında Jüpiter kova burcunda olduğu için kişisel gelişim, seyahat, eğitim, finansal, hukuksal konularda zorluklardan sonra gelen fırsatlar sizi sevindirecek. Geçmişteki sorunları bitirerek yeni bir döneme  geçiş yapabilirsiniz.

Balık burcu: 2 Temmuz 2020 ve 17 Aralık 2020 - 7 Mart 2023 tarihleri arasında Satürn/Kova burcunda olacaktır. Bu tarihlerde Satürn 12. Evinizde ilerleyecektir. Son yıllarda yapılan işlerinizi tamamlatıcı bir dönemdesiniz. Bazı eksiklerinizi giderebilirsiniz. Daha çok izolasyon dönemleri olabilir. Yeni bir işe başlamak için biraz daha zaman var. Sabırlı olmalı kendinize süre tanımalısınız. Bu dönem sertifika almak, eğitimi tamamlamak zor olabilir. Karamsarlık kendinizi yalnız hissetme duygusu artabilir. Gizli düşmanlıklar, hastalıklar devreye girebilir. Başkalarına bağlı olduğunuz konular, kontrol edilemeyen durumlar olabilir. Hastane, kapalı salonlar, vakıflar, cemiyetlerde kolektif çalışmaların arttığı bir süreç olabilir. Mecbur bırakıldığınız, isteğiniz dışında gelişen konular, olaylar olabilir. Girişimler ve iş konularında şansınızı çok zorlamayın. İçeriye dönük çalışmalar açısından olumlu olacaktır. Özellikle, gönüllü, hayır kuruluşlarda hastane vakıflarda çalışmak, meditasyon, yoga, dua benzeri çalışmalar yapmak adına faydalıdır. Geri planda kalmak, geri çekilmek gerekir. Bu dönem içe dönük olacaksınız bu yüzden bilgelik kazanırsınız. Anne tarafından akrabaların hayatında birtakım zorluklar olabilir. 2021 yılında Jüpiter kova burcunda olduğu için akışta kalmak daha kolaydır, zor olayları kolay atlatabilirsiniz. Evrensel çalışmalar ruhunuzu besleyebilir. 2021 mayıs aylarından itibaren Jüpiter burcunuza girince şans artıyor.


Talin AĞDERE

Astroloji Uzmanı 

📰   www.astrotalin.com 
📷   Instagram @talinagdere 
📝    Twitter @astrotalin
💻   Mail talinagdere@hotmail.com

not: yükselen burcunuzu öğrenmek için bana başvurabilirsiniz. Bunun için doğum saatinize, doğum bilginize (doğum yerinizi de yazınız) ihtiyacım var. Örnek: 12.06.19994 Ankara, saat 16.45 gibi.... 
  • Share:

You Might Also Like

0 yorum